Portal Czwartek - 20 wrzesnia 2018 Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-03-14 Protest celników przeciwko ustawie o KAS

Celnicy protestują przeciwko ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej. Po reformie wielu z nich nie otrzymało propozycji pracy w nowym organie. Protestujący apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o spotkanie oraz dialog.


Krajowa Administracja Skarbowa powstała z połączenia Służby Celnej, Administracji Podatkowej oraz Kontroli Skarbowej. Wielu celników po wprowadzeniu ustawy nie dostało propozycji pracy w nowym organie.– Jest niespotykaną rzeczą, żeby po 1989 r. zwalniać funkcyjnych działaczy związków zawodowych – podkreśla Robert Sznajder ze Związku Zawodowego „Celnicy.PL”.Teraz celnicy kierują sprawy do sądów.– Wojewódzkie sądy administracyjne stwierdziły, merytorycznie badając sprawę, że jak najbardziej przysługuje nam droga do sądów. Należało wydać decyzję, możemy się odwołać. Organ musi uzasadnić, dlaczego po 20-25 latach kogoś zwolnił, jakimi przesłankami się kierował, itd. – mówi Sławomir Siwy.Obecna sytuacja doprowadziła do wielu rodzinnych tragedii.– Koleżanka nasza w wyniku stresu, że nie otrzymała propozycji służby, poroniła. Było też wiele chorób, zawałów, stresów, leczenia u psychologów oraz tragedii rodzinnych – akcentuje Robert Sznajder.Celnicy apelują także do premiera Mateusza Morawieckiego o spotkanie i dialog.– Wysłaliśmy parę tygodni temu pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o to, aby się spotkał i zażegnał ten spór – informuje Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego „Celnicy.PL”.Związkowcy oczekują zmian w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej.– Chodzi choćby o nowelizację ustawy i przywrócenie kilkuset ludzi, którzy zostali zwolnieni na podstawie intryg – tłumaczy Sławomir Siwy.Celnicy zapowiadają, że jeżeli sprawa nie zostanie rozwiązana, to zwrócą się o pomoc do unijnych instytucji.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14 marca 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom