Portal Środa - 25 listopada 2020 Elżbiety, Katarzyny, Klemensa      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-09-15 Rozmowy nt. kształtu przyszłego rządu

W rządzie już niedługo zostaną podjęte zmiany. Jak mówił dla tygodnika „Sieci” prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, będą miały one charakter techniczny i przyczynią się do przyspieszenia procesów decyzyjnych.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że w obliczu kryzysu gospodarczego polski rząd potrzebuje zmiany, która usprawni jego działania i przyspieszy podejmowanie decyzji. Będą to zmiany techniczne i organizacyjne m.in. zmniejszy się liczba ministerstw.  Rozmowy co do ostatecznego wyglądu rządu wciąż jednak trwają i mogą się przeciągnąć.– Mamy 37 działów administracji rządowej, obszarów tematycznych, które trzeba na nowo poukładać merytorycznie i politycznie. Następnym etapem będzie już konkretna rozmowa, kto będzie za co odpowiadał. Liczę, że szybko się porozumiemy, ale możliwe, iż trochę się to przeciągnie. Nie zależy to wyłącznie ode mnie – powiedział Jarosław Kaczyński.Lider PiS odniósł się również do kwestii rozmów z ministrem Zbigniewem Ziobrą i z Jarosławem Gowinem, a także przyznał, że były prowadzone rozmowy koalicyjne z liderem PSL – Władysławem Kosiniakiem–Kamyszem.– Rozmawialiśmy z panem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i rzeczywiście jest trochę inny niż niektórzy politycy PSL, z którymi zdarzało nam się rozmawiać w okresie ostatnich 30 lat, ale generalnie rzecz biorąc, to człowiek, który wydaje się stać jednoznacznie po drugiej stronie – wskazał polityk.Jarosław Kaczyński potwierdził również planowane zmiany w partii, które -według prezesa PiS – będą dobrze służyły naszej przyszłości.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 14

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom