Portal Środa - 25 listopada 2020 Elżbiety, Katarzyny, Klemensa      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-09-16 J. Wiśniewska o debacie nt. Polski w PE: Mówi się o prześladowaniu osób LGBT, a zupełnie pomija się kwestie naruszania godności osób wierzących

Europosłowie PiS krytykują debatę na temat Polski, jaka odbyła się w Parlamencie Europejskim. Wskazuje się, że w Polsce osoby LGBT są prześladowane, natomiast zupełnie pomija się kwestie naruszania godności osób wierzących, religijnych, których symbole są w Polsce profanowane – mówiła europoseł Jadwiga Wiśniewska.


Wczoraj PE debatował o praworządności i tzw. strefach wolnych od LGBT w Polsce. Europosłowie pochylili się m.in. nad krytycznym wobec naszego kraju raportem, który przygotował szef Komisji Wolności Obywatelskich PE.


Podczas debaty padły m.in. groźby dotyczące odbierania Polsce środków europejskich za rzekome łamanie praw osób LGBT. Kierowała je wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova.


Europoseł PO Andrzej Halicki mówił, że projekt rezolucji ws. Polski trzeba przyjąć, bo jest on ,,prawdziwy”, a rząd RP stawia się ponad prawem.


Europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska wskazała na konferencji prasowej, że Polska jest krajem demokratycznym, praworządnym i tolerancyjnym. Polityk mówiła też, że dążenie do tego, by uszczuplić Polsce fundusze unijne, jest wyjątkowo niegodne.– Wskazuje się, że w Polsce osoby LGBT są prześladowane, natomiast zupełnie pomija się kwestie naruszania godności osób wierzących, religijnych, których symbole są w Polsce profanowane. Proszę zwrócić uwagę, że w Polsce osoby LGBT mogą odnosić sukcesy zawodowe czy polityczne. Sytuacja tych osób jest taka, jak w innych państwach Unii Europejskiej. Niestety mała, wąska grupa awanturników uczyniła sobie tematem przewodnim swoje aktywności polityczno-społeczne i podnoszenie kwestii jakoby prawa osób LGBT były w Polsce łamane – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.Europoseł Joachim Brudziński ocenił, że wczorajsza debata była kolejną odsłoną ,,lewicowego bełkotu”. Dodał, że karygodne były oklaski europosłów PO i Lewicy w momencie, gdy pojawiały się wezwania do karania Polski.


Głosowanie ws. raportu o Polsce w PE odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 15

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom