Portal Środa - 25 listopada 2020 Elżbiety, Katarzyny, Klemensa      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-10-18 Premier: Oprócz walki z wirusem ponownie musimy zmagać się z zalewem fake newsów

Premier powiedział, że oprócz walki z wirusem ponownie musimy zmagać się z zalewem fake newsów. W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki oświadczył, że wszystkie działania rządu zmierzają w kierunku tego, by umierało jak najmniej osób.


Jak podkreślił premier, jego wypowiedź dotycząca różnych opinii ludzi w podejściu  do walki z epidemią została zmanipulowana i użyta do „wyjątkowo szkodliwej kampanii zmierzającej do sabotowania działań rządu”.


Premier zaapelował o nierozpowszechnianie fake newsów, m.in. o rzekomych spiskach czy nieskuteczności maseczek. W ten sposób dajecie więcej pracy tym którzy właśnie heroicznie walczą o nasze zdrowie – lekarzom! – podkreślił Mateusz Morawiecki.– My proponujemy drogę środka, zdroworozsądkową i przemyślaną. Drogę, która ma zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne ludziom, ale jednocześnie uratować polską gospodarkę. Wiemy, że ci, którzy zareagowali za późno i zamknęli potem na dłużej swoje gospodarki, jak np. południe Europy, Hiszpania i Portugalia, są dziś w dramatycznym położeniu gospodarczym. My idziemy drogą środka. Czerpiemy z najlepszych praktyk i rozmów z epidemiologami. Mamy też informacje, które napływają  do nas regularnie z całego świata. Uważam, że taka strategia jest właściwa i pomoże nam zwalczyć epidemię – powiedział premier Mateusz Morawiecki.Premier zaapelował też o jak najszersze rozpowszechnienie swojego apelu. Jak wskazał „Dziś ważne są dwa hasła – STOP FAKE NEWS oraz ZOSTAŃ W DOMU!”.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 17

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom