Portal Środa - 25 listopada 2020 Elżbiety, Katarzyny, Klemensa      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-10-18 Wchodzą w życie nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Wchodzą dziś w życie nowe obostrzenia, które mają zatrzymać wzrost zakażeń koronawirusem. Ograniczenia objęły m.in. gastronomię, transport publiczny i szkoły średnie. W przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić w Sejmie informację o stanie walki z epidemią.


Od dziś w strefie czerwonej znajduje się blisko połowa Polski, w tym większość miast wojewódzkich. Pozostały obszar kraju to strefa żółta. W życie wchodzą nowe obostrzenia. Zamknięte są: dyskoteki, kluby nocne, baseny, siłownie i kluby fitness. Wszędzie, w obu strefach, ograniczona jest działalność gastronomii.– Działalność gastronomiczna będzie możliwa w godzinach od 6.00 do 21.00. Poza tymi godzinami będzie możliwe wydawanie posiłków tylko na wynos – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.W strefie czerwonej wraca m.in. limit osób w sklepach.– Ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do pięciu osób na jedną kasę. (…) Szkoły wyższe oraz szkoły średnie przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Podroż transportem publicznym również ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących oraz 30 proc. wszystkich miejsc – powiedział szef rządu.Od poniedziałku w strefie czerwonej zabronione będzie organizowanie wesel. Z kolei w strefie żółtej, w imprezie rodzinnej będzie mogło wziąć udział do 20 osób. Nie ma jednak możliwości zorganizowania zabawy tanecznej.– Musimy mieć świadomość, że testujemy granice wydolności – zaznaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.Kolejne osoby potrzebują specjalistycznej pomocy w walce z COVID-19. Ponad 500 osób w całym kraju korzysta z respiratora. W przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić w Sejmie informację o stanie walki z epidemią.– Przedstawimy plan. We wtorek będzie wystąpienie pana premiera z informacją o stanie państwa w sytuacji pandemii – zapowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.Rząd planuje też m.in. wprowadzić ustawowy obowiązek noszenia maseczek na terenie całego kraju.– Przepis będzie przeniesiony bezpośrednio do ustawy po to, żeby uniknąć niepotrzebnej dyskusji i emocji, które mają miejsce. Zdania prawników są w tej sprawie podzielone – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.Według rekomendacji Ministerstwa Zdrowia, wychodzenia z domu powinny unikać zwłaszcza osoby starsze. To one są najbardziej narażone w przypadku zakażenia.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 17

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom