Portal Środa - 25 listopada 2020 Elżbiety, Katarzyny, Klemensa      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-10-27 Do Urzędu Skarbowego umówimy się przez internet

Od listopada będzie możliwe umawianie się przez internet na wizyty w Urzędzie Skarbowym. Od dzisiaj z tego rozwiązania mogą skorzystać podatnicy z pięciu województw.


Zgodnie z zapowiedzią Krajowej Administracji Skarbowej, załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Od dzisiaj ten nowy model obsługi podatników zostanie uruchomiony w 5 województwach, a od 16 listopada obejmie cały kraj. Rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.„Elektroniczna usługa, która umożliwi podatnikom umówienie wizyty w urzędzie skarbowym, to ważny krok w programie +Klient w centrum uwagi KAS+. Dzięki usłudze zwiększymy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji” – poinformowała Magdalena Rzeczkowska, szef KAS.Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w Urzędach Skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim. Dzisiaj dołączą do nich kolejne: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie i warmińsko-mazurskie. W województwach tych podatnicy już mają dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę. W innych województwach formularz dostępny będzie od 16 listopada. Będzie go wtedy można znaleźć na stronie podatki.gov.pl. Będzie również istniała możliwość zarezerwowania wizyty telefonicznie. Numery są podane na stronach internetowych poszczególnych urzędów.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 26

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom