Portal Sobota - 23 stycznia 2021 Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-11-24 Galerie handlowe będą otwarte. ,,Solidarność" walczy o zachowanie niedziel wolnych od handlu

Galerie powinny być otwarte, ale nie w niedziele – podkreśla handlowa „Solidarność”. W grudniu przypadają dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia. Wicepremier Jarosław Gowin postuluje o wprowadzenie jeszcze jednej – 6 grudnia.


Galerie handlowe zostaną otwarte już w przyszłą sobotę.– Placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – oznajmił premier Mateusz Morawiecki.O otwarcie galerii apelowało wielu przedsiębiorców.– Sam fakt otwarcia galerii czy też innych sklepów nie zrekompensuje strat, które firmy poniosły. Można raczej mówić o tym, że firmy przestaną ponosić stratę – podkreślił ekonomista dr Krystian Mieszkała.Po otwarciu galerii bardzo ważne jest przestrzeganie reżimu sanitarnego. Swoje postulaty zgłosiła handlowa „Solidarność”. Wśród nich są m.in. limitowanie liczby klientów przebywających w przestrzeniach wspólnych – jeden klient na 20 metrów kwadratowych, ograniczenie w galeriach ilości dzieci do 16 roku życia, a także pomiar temperatury przed wejściem do punktów handlowych.– Będziemy monitorować cały czas sprawę przestrzegania wymogów sanitarnych. Nie pozwolimy, aby pracownicy musieli pracować w dzień, w nocy i w niedziele, po to, żeby zaspokoić żądania pracodawców międzynarodowych – zaznaczył Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.W grudniu przypadają dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia. Wicepremier Jarosław Gowin postuluje o wprowadzenie jeszcze jednej – 6 grudnia.– Prowadzimy w tej sprawie konsultacje ze związkami zawodowymi i mogę poinformować, że dwa z trzech związków zawodowych, najważniejszych reprezentowanych w Radzie Dialogu Społecznego, czyli OPZZ oraz Forum Związków Zawodowych, popiera ten postulat – oświadczył minister rozwoju, pracy i technologiiTego postulatu nie popiera „Solidarność”.– Nie rozumiem intencji pana premiera Gowina. Osobiście miałem możliwość rozmawiania z nim na ten temat. Zapewnił, że nie jest zwolennikiem otwierania sklepów 6 czy 27 grudnia, niemniej lobbing ze strony pracodawców zachodnich jest tak duży, że może im się uda – zwrócił uwagę Alfred Bujara.Na decyzję w sprawie znoszenia obostrzeń czekają kolejne branże. Wicepremier i szef resortu rozwoju, pracy i technologii zapowiedział, że w na początku tygodnia odbędą się konsultacje z branżami, wobec których utrzymano restrykcje. Wszystko jednak zależy od ilości zachorowań. W niedzielę, jak podał resort zdrowia, zachorowało blisko 18,5 tysiąca osób. To najmniej od 2 listopada. Najwięcej zakażeń odnotowano na Mazowszu i w Wielkopolsce.  Zmarło natomiast 330 osób.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 22

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom