Portal Sobota - 23 stycznia 2021 Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-11-24 Nasila się lewicowa próba dechrystianizacji Polski

Wizja nowego ładu, która odrzuca Boga, to karykatura chrześcijaństwa – mówił w niedzielę na Wawelu ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Na potężną próbę dechrystianizacji Polski wskazywał z kolei były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ks. kard. Gerhard Müller, w rozmowie z jedną z niemieckich agencji.


Ks. kard. Gerhard Müller podkreślił w rozmowie z jedną z niemieckich agencji, że Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowo i politycznie potężnych kampanii dechrystianizacji w Europie i Ameryce. Przypomniał, że obrażani są w Berlinie ci, którzy pokojowo demonstrują przeciwko temu, co uważają za przesadne środki w kryzysie koronawirusa. Wspiera się za to tych, którzy lekceważąc środki bezpieczeństwa, chcą prawa do tzw. aborcji.„Ktokolwiek organizuje masowe zgromadzenia w Warszawie […], za prawem do aborcji, zostaje uznany za bohatera wolności, staje się świadkiem przeciwko <<narodowo-konserwatywnemu reżimowi>, posiadającemu demokratyczną legitymizację rządowi, i to uważane jest za słuszne przez <<ekspertów z Niemiec>>, u których pamięć o sześciu milionach Polaków zamordowanych przez Niemców w Polsce i traktowaniu wszystkich Polaków jako podludzi jeszcze nie wyblakła. Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez naszej wiecznej przemądrzałości?” – pytał ks. kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w wywiadzie dla portalu Kath.net.Próbę zdefiniowania kampanii dechrystianizacji wobec Polski podjął metropolita krakowski. W uroczystość Chrystusa Króla w trakcie Mszy św. na Wawelu ks. abp Marek Jędraszewski podkreślił, że Boga jako pasterza próbuje się dzisiaj zastąpić wizją powszechnego dobrobytu.– Przychodzi neomarksistowska wizja nowego ładu, będąca znowu odrzuceniem Królestwa Bożego. Narzucona przez ważne ośrodki współczesnego świata: Brukselę, Berlin, Nowy York; kolejna karykatura tego, co głosi chrześcijaństwo od 2 tys. lat – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.Głoszone są niezdefiniowane bliżej wartości europejskie. Tak zwana aborcja jest przedstawiana jako prawo człowieka – mówił metropolita krakowski.– Słyszeliśmy słowo promowane przez niektórych polityków, a nawet językoznawców, które w gruncie rzeczy mówi o tragicznym wykluczaniu. W imię tolerancji, wykluczaniu poczętego dziecka i tych, którzy mają jeszcze odwagę upominać się o życie nienarodzonych – podsumował ks. abp Marek Jędraszewski.Metropolita krakowski wskazywał, że pojawiają się próby wprowadzania ideologii gender do przedszkoli. Wizja nowego ładu obejmuje akceptację dla tzw. małżeństw osób tej samej płci oraz adopcję dzieci przez takie pary – dodał ks. abp Marek Jędraszewski.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 23 listopada 2020

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom