Portal Czwartek - 6 maja 2021 Beniny, Filipa, Judyty     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-01-12 Walka z koronawirusem

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano prawie 44 tys. testów na obecność COVID-19. Ponad 9 tys. z nich dało wynik pozytywny.


W ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 9 tys. 410 nowych przypadków koronawirusa. Na sam COVID-19 zmarło 41 osób. Wśród ofiar śmiertelnych jest także 136 pacjentów, którzy dodatkowo chorowali na inne schorzenia.


Obecnie w szpitalach przebywa nieco ponad 16 tys. Polaków zarażonych koronawirusem. Wprowadzona przez rząd narodowa kwarantanna potrwa do przyszłej niedzieli. Rząd nie wyklucza jednak dalszych obostrzeń.


Na podobny krok zdecydowało się wiele państw w Europie. Niemcy miały zakończyć lockdown dzisiaj, ale ostatecznie wydłużyły restrykcje do końca miesiąca. To samo zrobiły Węgry.


Irlandia wprowadza od jutra naukę zdalną oraz wstrzymuje wszelkie budowy i remonty. Włochy, Hiszpania, Francja i Czechy przedłużyły ogólnokrajową kwarantannę oraz godzinę policyjną. Słowacja poszła o krok dalej. Mieszkańcy południowej części kraju muszą mieć przy sobie negatywny wynik na obecność COVID-19, nawet idąc do pracy.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 10

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom