Portal Czwartek - 6 maja 2021 Beniny, Filipa, Judyty     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-01-12 Pod koniec tygodnia spotkanie A. Dudy i M. Morawieckiego ws. prezydenckiego weta wobec zmian w administracji rządowej

W tym tygodniu dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy mają rozmawiać na temat weta prezydenta wobec zmian w administracji rządowej.


Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o administracji rządowej z trzech powodów. Pierwszy z nich to zbyt szybkie procedowanie ustawy.– Nie było odpowiedniego czasu, tak zwanego vacatio legis – wyjaśnia doradca prezydenta Paweł Sałek.Druga kwestia, z którą nie zgadza się szef państwa polskiego to przeniesienie podsekretarzy stanu do korpusu cywilnego. To pomysł, który zdaniem premiera ma usprawnić działanie rządu.Ta zmiana ma charakter w mniejszym stopniu personalny, a w większym strukturalny. Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji – twierdzi Mateusz Morawiecki.Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości także wobec przeniesienia działu łowiectwa i leśnictwa z ministerstwa środowiska do resortu rolnictwa.– Jest obawa, że jeśli leśnictwo będzie w dziale rolnictwa, to w tym momencie Lasy Państwowe mogłyby być traktowane jako obszar czysto gospodarczy, a ten obszar czysto gospodarczy w Polsce, który jest realizowany, jest jednym z elementów funkcjonowania ochrony przyrody i Lasów Państwowych – zwraca uwagę Paweł Sałek.Podobne obawy mają sami leśnicy.– Nie sposób prowadzić trwale zrównoważonego rozwoju bez kontaktu z tym wszystkim, czym zajmuje się ministerstwo środowiska, czyli przyrodą żywą i nieożywioną. Z ochroną przyrody, z ochroną klimatu, z ochroną gleby z wszystkimi aspektami ochroniarskimi – mówi przewodniczący Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Szałata.Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, zapowiedział, że dojdzie do spotkania prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim.Jest zaplanowane kolejne spotkanie, m.in. na temat materii, która była zawarta w tej ustawie – informuje Błażej Spychalski.Do spotkania dojdzie w drugiej połowie tego tygodnia.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 11

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom