Portal Sobota - 23 stycznia 2021 Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-01-14 Rząd podjął uchwałę w sprawie wsparcia dla gmin górskich poszkodowanych w wyniku obostrzeń

Górskie gminy otrzymają miliard złotych wsparcia. Uchwałę w tej sprawie podjął rząd. O pieniądze mogą ubiegać się gminy, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek wprowadzonych obostrzeń. Łącznie wsparcie ma otrzymać 200 takich gmin.


Program pomocy dla gmin górskich ruszy w pierwszym kwartale bieżącego roku. Gminy będą mogły skorzystać z dwóch rodzajów wsparcia:Po pierwsze, samorządy mogą umarzać podatek od nieruchomości. Druga forma pomocy to środki przeznaczone na inwestycje, a mówiąc konkretnie – inwestycje związane z branżą turystyczną. Łącznie na te inwestycje dla gmin górskich rząd zdecydował się przeznaczyć ok. 700 milionów złotych – poinformował wicepremier Jarosław Gowin.Pieniądze będzie można przeznaczyć na finasowanie infrastruktury turystycznej i komunalnej. Chodzi w szczególności o budowę i modernizację szlaków turystycznych, deptaków, parków, punktów widokowych, parkingów, muzeów i skansenów. Podstawą wyliczenia wysokości wsparcia będą wydatki, które dana gmina poniosła na inwestycje w latach 2016-2020. Limit dla jednej gminy wynosi 8 milionów złotych.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 13

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom