Portal Środa - 3 marca 2021 Kingi, Maryna, Tycjana     "Kiedy mamy Boga w naszym życiu, nabiera ono sensu, wszystko zaś nabiera wartości i staje się owocne." - Matka Teresa z Kalkuty
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-01-14 Parownica do ubrań - jaką wybrać?

Urządzenie niezwykle nowoczesne, zapewniające łatwość prasowania, a równie skuteczne co klasyczne żelazko. Wszystko to otrzymasz kupując wysokiej jakości parownice do ubrań. Na jaką jednak postawić? O czym pamiętać przy wyborze? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu. 


Na rynku znaleźć można sporo urządzeń tego typu. Wybór może więc sprawiać pewne problemy wielu potencjalnym użytkownikom. Postaramy się jednak pomóc.  Z nami dowiesz się, jaka parownica do ubrań będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.


Dlaczego parownica, a nie żelazko?


To z pewnością pierwsza myśl, która Ci się nasuwa. Nic dziwnego, przecież od lat wszyscy przyzwyczajeni są do prasowania ubrań z pomocą żelazka. Jak się jednak okazuje, para jest dużo bardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Z pomocą parownicy można równie skutecznie wyprostować każdą tkaninę, czy dzianinę. Te delikatne materiały nie będą się po prostu uszkadzać - to chyba dobrze prawda? Kolejna sprawa to oszczędność prądu. Parownice zazwyczaj mają nieco mniej mocy od żelazka, nie muszą się nagrzewać długimi minutami, a zaledwie kilka chwil. Wysokiej jakości parownica do ubrań ma wiele innych zalet. Oczywiście wszystko zależy od tego, na co postawisz. Na rynku jest wiele ciekawych rozwiązań, co wybierzesz? Może teraz tego nie wiesz, ale po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, na co postawić.


Postaw na sporą moc


Pierwszy parametr, który ma wpływ praktycznie na wszystko to moc. Oczywiście jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, moc mierzona jest tutaj w "watach". Do dyspozycji klientów są modele, które oferują około 1000 W mocy, nie brak jednak tych mocniejszych, nawet dwa razy mocniejszych! Na co więc postawić? Jeśli ma to być solidny sprzęt, który przetrwa długi czas, będzie skuteczny i efektywny powinieneś wybrać rozwiązanie gdzieś pomiędzy, czyli około 1500/1600 W. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał coś mocniejszego. Może to być na przykład wysokiej jakości  parownica do ubrań Philips. Urządzenia tego producenta bez dwóch zdań spełnią Twoje oczekiwania i to nie tylko w kwestii mocy! Przekonasz się o tym już po pierwszym użyciu!


Wytwarzanie pary ma znaczenie


Tym razem nieco mniej oczywisty parametr, o którym nie wszyscy mogli wiedzieć. Chodzi o wytwarzanie pary, a raczej o wydajność wytwarzania pary przez parownicę do ubrań. Mierzy się ją w gramach na minutę. I tutaj znów wszystko zależy od jakości samego urządzenia, producenta, modelu itp. Konkretne rozwiązania wytwarzają około 25 gram pary na minutę. Oczywiście nie brak na rynku nieco wydajniejszych urządzeń. Przykładowo możesz postawić na parownicę do ubrań Phillips, która zapewnia wydajność na poziomie 40 gramów na minutę. To przekłada się na szybkość prasowania! Nie stawiaj na parownice, które zapewniają mniej niż 20 gramów pary na minutę, możesz być sfrustrowany w czasie ich użytkowania. No dobrze, na co więc postawić? Tak jak pisaliśmy, parownice gwarantujące 25 gram pary na minutę powinny Ci spokojnie wystarczyć. To idealne rozwiązanie do domowego użytku, przekonasz się o tym!


Pojemność zbiornika na wodę, na co wpływa?


Tak naprawdę chodzi tutaj o dwie kwestie, które są jednak ściśle ze sobą połączone. Przede wszystkim wydajność samego prasowania. Jeśli pojemnik jest większy, możesz liczyć na dłuższe prasowanie na jednym zalaniu. Kiedy jest mniejszy, a do prasowania jest wiele ubrań, czy dużych rozmiarów zasłona, prawdopodobnie kilka razy będziesz musiał zalewać pojemnik wodą i czekać, aż woda się nagrzeje. Lepiej więc postawić na produkty o większej pojemności, z pewnością się to opłaci. Ponadto, kiedy parownica do ubrań nagrzewa wodę rzadziej, zużywasz mniej prądu, o tym także powinieneś pamiętać!


Czas nagrzewania - krótki, czy dłuższy?


Krótki czas nagrzewania to bez dwóch zdań lepsze rozwiązanie. Osiągniesz to jednak tylko wtedy, kiedy kupisz parownicę do ubrań o sporej mocy, a przy tym taką, która będzie miała mniejszy pojemnik na wodę. To logiczne, większy pojemnik i mniejsza moc to automatycznie dłuższy czas nagrzewania się wody. Wszystko więc zależy od tego, na co sobie możesz pozwolić. Wiadomo, najlepsze rozwiązanie to takie, które zapewnia szybkość nagrzewania, sporą pojemność, a przy tym wielką moc. Takie parownice są jednak dość drogie, więc sam musisz przemyśleć te kwestię. Jeśli Cię stać, na pewno będzie to dobry wybór. Jeżeli nie, wybierz coś tańszego, ale o mocy i pojemności gdzieś na środku. Średniak to zawsze odpowiednie rozwiązanie!


Długość przewodu gwarancją wygody użytkowania


Pewnie już wiesz, o co może nam chodzić. Kupując parownicę do ubrań Phillips, czy model innego producenta pamiętaj, staraj się wybrać rozwiązanie o długim przewodzie. Powiedzmy, że prasujesz zasłony o długości kilku metrów. Co zrobisz, jeśli obok tej zasłony masz jedno gniazdko, a przewód ma zaledwie 1,5 metra? Wybieraj więc urządzenia z kablem trzy metry i dłuższym, może być ciężko, bo takich jest mało, ale uwierz nam, opłaci Ci się to!

Silesian


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom