Portal Czwartek - 6 maja 2021 Beniny, Filipa, Judyty     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-02-23 Warszawskie wirtualne biura - centra obsługi przedsiębiorców z całego kraju

Wirtualne biura Warszawa Śródmieście stanowią obecnie centra obsługi przedsiębiorców z różnych rejonów Polski. O tym, czym dokładnie jest wirtualne biuro i dlaczego jest bardzo przydatne przeczytasz w dalszej części artykułu.


Firma musi mieć siedzibę


Wirtualne biuro było niegdyś kojarzone z wirtualną siedzibą lub wirtualnym adresem. Przed laty był to adres, pod którym znajdował się jakiś lokal biurowy, ale nie było nikogo w środku. Można było taki adres wynająć i wpisać sobie do KRS lub CEiDG. Rosnąca konkurencja na rynku biur wirtualnych w Warszawie i w innych dużych miastach sprawiła, że wirtualne biuro stało się realnym miejscem, w którym kompleksowo jest obsługiwany przedsiębiorca.


Czego szuka przedsiębiorca w biurze wirtualnym?


Przedsiębiorca od wirtualnego biura oczekuje przede wszystkim, że będzie ono w pełni siedzibą jego firmy. Pamiętajmy, że na rynku mamy do czynienia z różnymi podmiotami gospodarczymi. Są to działalności gospodarcze, spółki, fundacje czy stowarzyszenia.


Działalności gospodarcze to firmy bardziej lokalne i wirtualne biuro w Warszawie jest tu polecane bardziej dla osób z Warszawy i licznych okolicznych gmin, w których warszawiacy wybudowali sobie domy. Inaczej sytuacja ma się ze spółkami, fundacjami i stowarzyszeniami.


Tutaj wydzielenie siedziby firmy i wydelegowanie jej do stolicy kraju ma sens nie tylko wizerunkowy, ale także i praktyczny. Chodzi przede wszystkim o to, by najchętniej nigdy nie zmieniać danych w KRS. Siedziba spółki powinna być czymś stałym i trwać latami pod jednym adresem, pomimo, że firma pewnie będzie w tym okresie wymieniać biura, magazyny, sklepy czy hale produkcyjne z mniejszych na większe, albo z droższych na tańsze. Adres siedziby spółki podlega analizie przez liczne portale internetowe bazujące na danych z KRS i przy zmianie siedziby spółka może dostać łatkę niewiarygodnej. Tak samo stały powinien być zarząd.


Które wirtualne biuro wybrać?


W związku z tym, że oczekujemy kompleksowej obsługi siedziby firmy oraz stałego adresu na siedzibę to wybrać należy takie wirtualne biuro, które spełnia te dwie cechy. W dodatku wirtualne biuro powinno być w ścisłym centrum jakiegoś miasta, najlepiej w centrum Warszawy.


Ścisłe centrum to okolice Pałacu Kultury i Dworca Centralnego, czyli Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska, Świętokrzyska i przecznice tych ulic jak chociażby ulica Mazowiecka. Aby wirtualne biuro działało bezterminowo pod konkretnym adresem, właścicielem lokalu z wirtualnym biurem musi być ta sama osoba, która jest właścicielem wirtualnego biura. Wówczas osoba ta nie będzie ograniczona żadną umową najmu. Tak funkcjonuje właśnie wirtualne biuro - biurowirtualnewarszawa.pl.


Natomiast do kompleksowej obsługi siedziby firmy wirtualne biuro potrzebuje personel, urządzenie wielofunkcyjne typu fax-skaner-kopiarka, sekretariat i sale do spotkań.


Alternatywa dla biur wirtualnych


Alternatywą dla korzystania z wirtualnego biura jest oczywiście rejestracja siedziby spółki na adresie domu czy mieszkania. Pamiętajmy jednak, że liczne serwisy internetowe kopiujące adres siedziby z KRS wyświetlają go w internecie i na adres taki przychodzi niechciana poczta – oferty wyposażenia biura, oferty biur rachunkowych, katalogi, prośby od fundacji o wpłatę pieniędzy.


Nawet po zmianie adresu siedziby w KRS, korespondencja ta nie kończy się. W związku z tym i ponieważ koszt wirtualnego biura jest znikomy, warto rozważyć umieszczenie siedziby firmy w centrum Warszawy.

Silesian


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom