Portal Środa - 14 kwietnia 2021 Bernarda, Martyny, Waleriana      "Z każdej dobrej drogi można zbłądzić. Z każdej złej drogi można zawrócić". Aldona Różanek
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-03-02 Min. P. Czarnek zapowiedział programy wspomagające powrót uczniów do szkół

Minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, zapowiada pakiet programów wspomagających powrót uczniów do nauki stacjonarnej. O szczegółach inicjatywy mówił na antenie Polskiego Radia.


Jeszcze nie wiadomo, kiedy uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych wrócą do placówek nauczania. Na razie ich nauka zdalna została przedłużona do połowy marca. Jedno jest jednak pewne – dzieci i młodzież powracający do kształcenia stacjonarnego nie zostaną pozostawieni bez pomocy. Dowodem tego jest pakiet programów przygotowany przez resort.Pierwszy program, przygotowany przez rektorów Akademii Wychowania Fizycznego z całej Polski, przewiduje przeszkolenie wszystkich nauczycieli WF-u i nauczania wczesnoszkolnego, żeby lekcje WF-u były jak najbardziej efektywne z uwagi na słabszą kondycję fizyczną dzieci po nauce zdalnej – poinformował minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.Kolejny program przewiduje wsparcie psychologiczne.Po powrocie do szkół dzieci zostaną przebadane z uwagi na problemy psychologiczne, które coraz częściej są zgłaszane przez dzieci, rodziców i nauczycieli – wskazał szef resortu edukacjiTrzecia propozycja ministerstwa to dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów, na które ma zostać przeznaczona pokaźna suma pieniędzy.Dyrektorzy z nauczycielami będą decydować, w jakim zakresie godziny wsparcia dla uczniów będą wykorzystywane, z jakich przedmiotów dodatkowa wiedza będzie uzyskiwana – zaznaczył prof. Przemysław Czarnek.Poszczególne programy mają zostać zaprezentowane w pierwszej połowie marca.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom