Portal Środa - 14 kwietnia 2021 Bernarda, Martyny, Waleriana      "Z każdej dobrej drogi można zbłądzić. Z każdej złej drogi można zawrócić". Aldona Różanek
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-03-03 Powstało pierwsze w Polsce koło osób LGBT przy warszawskiej radzie adwokackiej

Przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie powstało pierwsze w Polsce koło osób LGBT. Obecnie skupia ono sześcioro adwokatów. Inicjatywę poparł dziekan warszawskiej rady. Uchwała o powołaniu koła została przyjęta jednogłośnie.


Przewodniczącą koła została mec. Emilia Barabasz. Napisała na Twitterze, że członkowie koła będą dzielić się swoimi doświadczeniami z osobami LGBT wykonującymi ten sam zawód. Chcą ośmielać swoich kolegów z branży do ujawnienia swojej orientacji.Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski stwierdził, że inicjatywa może mieć charakter prowokacyjny.– Inicjatywa na pewno nie jest związana z problemem dyskryminacji, bo w Polsce przecież nie dyskryminuje się osób o odmiennej orientacji seksualnej. Polska była, jest i zawsze pozostanie krajem tolerancyjnym. Jest to rodzaj prowokowania, narzucania narracji, żeby w dalszym kroku zamykać usta każdemu, kto sprzeciwia się promowaniu i narzucaniu, szczególnie młodzieży, takiego stylu życia. Będzie on oskarżany o mowę nienawiści, wręcz karany za tego typu postawy, jak widzimy to już w krajach Zachodu – ocenił Marcin Romanowski.Oprócz koła osób LGBT przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie powołano również m.in. Koło Prawników Zagranicznych. Planowane jest także powołanie kolejnych kół.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom