Portal Środa - 14 kwietnia 2021 Bernarda, Martyny, Waleriana      "Z każdej dobrej drogi można zbłądzić. Z każdej złej drogi można zawrócić". Aldona Różanek
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-03-03 PE będzie debatował nad ogłoszeniem Unii Europejskiej tzw. strefą wolności osób LGBT

Lewicowi eurodeputowani chcą ogłosić Unię Europejską tzw. strefą wolności osób LGBT. W przyszły wtorek Parlament Europejski będzie debatował nad rezolucją w tej sprawie.


O debatę oraz przyjęcie dokumentu od kilku tygodni zabiega skrajnie lewicowa frakcja Odnowić Europę. Rezolucja PE ma stanowić odpowiedź m.in. na przyjmowane w Polsce Samorządowe Karty Praw Rodzin.


Inicjatorzy ideologicznej rezolucji podnoszą, że instytucje unijne powinny stanąć po stronie rzekomo prześladowanych środowisk LGBT w naszym kraju.


Europoseł Beata Kempa ocenia, że celem podejmowanych przez nich działań jest urabianie międzynarodowej opinii poprzez kłamliwą nagonkę i sztuczne napędzanie sporu ideologicznego oraz atakowanie Polski.– To jest uderzenie w Polskę, ale również w Węgry i kraje, które mają konserwatywne rządy. W ten sposób będzie się realizować postulat mówiący, że u nas nie przestrzega się praworządności. (…) Wszystko dzieje się po to, aby wykorzystać mechanizm warunkowości, który bezprawnie sobie ustalili, a jednocześnie, by dążyć do konsekwentnego odbierania nam środków z Unii Europejskiej. To jest plan realizowany przez szczególnie zaciekłych europosłów, którzy w swej ideologicznej zaciętości próbują zwalczać wartości, na jakich stanęła Unia Europejska – mówi europoseł Beata Kempa.Kwestią rzekomej dyskryminacji środowisk LGBT europarlament będzie zajmował się po raz kolejny. W 2019 roku większość PE przyjęła rezolucję potępiającą faktycznie nieistniejące tzw. strefy wolne od LGBT.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom