Portal Czwartek - 6 maja 2021 Beniny, Filipa, Judyty     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-04-08 Restrykcje w związku z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia

Rząd przedłużył do 18 kwietnia zasady bezpieczeństwa wprowadzone w zawiązku z pandemią koronawirusa. Przed południem odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. sytuacji epidemicznej.


Dobowa liczba nowych przypadków nieznacznie spadła; trudna sytuacja robi się w szpitalach. Hospitalizowanych jest ponad 34,5 tys. zakażonych. Ponad 3300 osób korzysta z pomocy respiratorów. To oznacza wykorzystanie na poziomie blisko 80 proc.


Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że fala zachorowań z ubiegłego tygodnia właśnie będzie przechodzić przez system szpitalnictwa. Największy napływ pacjentów jest w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.Dlatego też rząd przedłużył obostrzenia. W tym czasie chce zobaczyć, jak będzie wyglądać m.in. sytuacja w placówkach.– To przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy, w przyszłym tygodniu, będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej. Ta decyzja jest odłożona o tydzień dlatego, że patrzymy na to, czy ten trend dotyczący liczby zmniejszonych zachorowań będzie kontynuowany mimo tego okresu świątecznego i jego konsekwencji; zobaczymy, co z mobilnością, ale też przede wszystkim – i to jest najważniejszy powód – chcemy zobaczyć, jak te konsekwencje fali zachorowań będą wyglądały na poziomie wykorzystania infrastruktury szpitalnej – wyjaśnił Adam Niedzielski.W naszym kraju dominuje brytyjski wariant koronawirusa, który wykazuje się wyższym wskaźnikiem zakażeń oraz cięższym przebiegiem choroby. Odnotowano też pojedyncze przypadki mutacji południowoafrykańskiej i brazylijskiej.Do następnej niedzieli zamknięte pozostanie część sklepów w galeriach handlowych, salony fryzjerskie, duże sklepy meblowe i budowlane. Lockdown dotyka także branżę hotelarską.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 7

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom