Portal Piatek - 7 maja 2021 Augusta, Gizeli, Ludomiry     "Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka". Moses Mendelssohn
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-04-13 D. Obajtek: PKN Orlen robi wszystko, żeby stabilizować ceny paliw

Władze PKN Orlen zapewniają, że robią wszystko, aby stabilizować ceny paliw w Polsce. Pomimo, że czasy są bardzo trudne, staramy się minimalnie podnosić ceny – powiedział prezes koncernu, Daniel Obajtek.


Dziś za litr benzyny czy oleju napędowego płacimy powyżej 5 złotych. W ubiegłym roku ceny paliw znacznie spadły. To, ile wydamy ostatecznie przy dystrybutorze zależy od wielu czynników, m.in. konsumpcji czy ceny ropy na świecie, a surowiec cały czas drożeje.


Ceny paliw wpływają na całą gospodarkę. Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, powiedział, że firma z Płocka kupuje ropę w podobnej cenie, jak koncerny w innych krajach. Szef Orlenu zauważył jednocześnie, że w innych państwach jest zdecydowanie droższe paliwo.– Naprawdę robimy wszystko, żeby stabilizować ceny. Wisłą płynie woda, a nie ropa. Nie posiadamy własnego surowca w tym zakresie, przez co jesteśmy zależni od cen międzynarodowych. Staramy się rozsądnie podchodzić do podwyżek. Zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj nie robi się marży jednostkowo mniejszej, tylko robi się na wolumenach. Wolimy więcej sprzedać i stabilizować ceny – wyjaśnia Daniel Obajtek.PKN Orlen jest największą spółką petrochemiczną w naszym kraju. Już wkrótce połączy się z Lotosem. Władze petrochemii dążą do utworzenia multienergetycznego koncernu.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 11

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom