Portal Czwartek - 24 czerwca 2021 Danuty, Jana, Janiny      "Bóg jest radością. Dlatego przed swój dom wystawił słońce". św. Franciszek z Asyżu
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-05-04 Raport WHO: W ciągu doby na świecie przez tzw. aborcję mordowanie jest ponad 200 tys. istnień

Co minutę na świecie ginie 139 poczętych dzieci w wyniku dokonania tzw. aborcji. W ciągu doby świat przyzwala na mordowanie ponad 200 tysięcy istnień. To raport przedstawiony przez Światową Organizację Zdrowia.


Światowa Organizacja Zdrowia, która miała stać na straży ochrony ludzkiego życia, promuje i zachęca kobiety do stosowania tzw. aborcji farmakologicznej. Organizacja przedstawiła raport, z którego wynika, że z tego powodu w przeciągu zaledwie minuty 139 nienarodzonych dzieci traci życie.– Za tą liczbą 139 stoją konkretne dzieci, z imienia i nazwiska, które po prostu nie mogły się narodzić – podkreśla Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.Nienarodzone dzieci, które są mordowane w czas trwania ciąży umierają bez możliwości pochówku, bez swojego grobu. Świat udaje, że nie widzi ich bólu, a na ten ból powinni przede wszystkim reagować rodzice.– To jest sytuacja, kiedy osoba dorosła, która powinna o to małe niewinne, bezbronne dziecko, czasem chore, które powinno być potraktowane jako pacjent, powinna się o to dziecko zatroszczyć, traktować je z największą troską, delikatnością i czułością, a pozbawia to dziecko życia – akcentuje działaczka pro-life.I to w okrutny sposób. Dziecko w życiu płodowym odczuwa ból, który jest silniejszy niż u dorosłych, ponieważ nie wykształcił się u nich jeszcze całkowicie system nerwowy, w tym mechanizm odpowiedzialny za uśmierzanie bólu. Ból, jak przypomina Magdalena Guziak-Nowak, odczuwają również kobiety, które dokonały tego zbrodniczego procederu.– Pamiętajmy, że za tymi strasznymi liczbami opublikowanymi przez WHO stoją też dramaty wielu kobiet. Nie dajmy sobie wmówić, że aborcja jest jakimś prawem kobiety, jest czymś najlepszym co nas w życiu może spotkać, jakimś postępem. To jest zawsze przemoc dokonywana także na matce, na kobiecie, która często konsekwencje tej tragicznej decyzji dźwiga na barkach, nierzadko samotnie, do końca swojego życia – wskazuje sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia.W ciągu roku w wyniku tzw. aborcji umiera ponad 73 tysiące nienarodzonych dzieci. Świat nie może znieczulić się na te liczby, dlatego tak ważna jest modlitwa w intencji tych, których płaczu nikt nie słyszy.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom