Portal Czwartek - 24 czerwca 2021 Danuty, Jana, Janiny      "Bóg jest radością. Dlatego przed swój dom wystawił słońce". św. Franciszek z Asyżu
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-05-06 [TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk o prześladowaniu chrześcijan w świecie Zachodu: Przedstawiana jest alternatywa - albo dostosujecie się do świata, albo gińcie

Coraz częściej wobec chrześcijan przedstawiana jest taka alternatywa: albo się dostosujecie do świata (jeżeli mówimy świat, to myślimy przede wszystkim o dominujących modach intelektualnych czy ideologiach), albo gińcie – mówiąc klasykiem – gińcie jak dinozaury – mówił we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk.


W Europie trwają już prześladowania chrześcijan, co pokazuje sytuacja w Finlandii, gdzie prominentnej konserwatywnej polityk grożą 2 lata więzienia za udostępnienie w internecie cytatu z Biblii krytykującego homoseksualizm. [czytaj więcej]– Jesteśmy w miejscu, które dokładnie 30 lat temu opisał św. Jan Paweł II w encyklice „Centesimus annus”: Demokracja bez wartości przeradza się prędzej czy później w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. Po 30 latach od napisania tych słów widzimy, że kamuflażu jest coraz mniej – zaznaczył gość Radia Maryja. [więcej]Przywołał w tym kontekście także słowa papieża Benedykta XVI mówiące o dyktaturze relatywizmu.


Zwrócił uwagę, że sytuacje podobne do tej, jaka ma miejsce Finlandii, zdarzają się często także w innych europejskich państwach, m.in. w krajach skandynawskich. Chrześcijańskie doktryny stają się niewygodne dla niektórych grup społecznych, co w przyszłości może nawet skutkować próbami ich zmiany lub całkowitemu wyrugowaniu z przestrzeni publicznej.– To jest – można powiedzieć – przyczynek do realnego ekumenizmu. To jest właśnie realny ekumenizm – spotykamy się z innymi chrześcijanami, którzy na serio traktują chociażby słowa Pisma Świętego na gruncie żywej wiary. Coraz częściej przedstawiana jest taka alternatywa: albo się dostosujecie do świata (jeżeli mówimy świat, to myślimy przede wszystkim o dominujących modach intelektualnych czy ideologiach), albo gińcie – mówiąc klasykiem – gińcie jak dinozaury – mówił prof. Grzegorz Kucharczyk.Kryzys ten dotyka całego obecnego świata Zachodu, ponieważ ze wspomnianą alternatywą spotykają się coraz częściej chrześcijanie nie tylko w Europie, ale też w Ameryce Północnej.


Dochodzi do tego przyzwolenie na profanacje symboliki religijnej. Polskie sądy uznają, że nie ma w tym nic złego.– Mamy do czynienia z oddziaływaniem dyktatury relatywizmu na umysły tych sędziów, którzy są tak ukształtowani albo kierują się złą czy słabą wolą i wydają takie wyroki, które z kolei poświadczają, że tu nie chodzi o takie czy inne prawa jakichś mniejszości, tylko o chrystofobię, tzn. nienawiść już nawet nie tyle do chrześcijan, co do Boskiego Założyciela Kościoła i do Jego Matki – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.Całość rozmowy jest dostępna [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl, 5

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom