Portal Czwartek - 2 grudnia 2021 Balbiny, Ksawerego, Pauliny     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-06-09 Premier M. Morawiecki: Polski Ład jest wielkim programem tworzenia ponad 500 tys. nowych miejsc pracy nasyconych polską myślą techniczną

Rdzeniem Polskiego Ładu jest tworzenie nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedził dziś Centrum Kształcenia Zawodowego w Tomaszowie Mazowieckim. 


Podczas konferencji zaznaczył, że strategia ponownego uprzemysłowienia naszego kraju ma ogromny sens. „Nigdy w historii Polski nie było tylu osób, które miały pracę co teraz” – zwrócił uwagę premier Mateusz Morawiecki.Dodał, że reindustrializacja musi być powiązana z procesem kształcenia. Dlatego właśnie w ramach Nowego Ładu rząd chce przeznaczyć wielkie środki na inwestycje w edukację, które będą służyć młodym Polakom.– Polski Ład jest wielkim programem tworzenia ponad 500 tys. nowych miejsc pracy nasyconych polską myślą techniczną. Te miejsca pracy będą służyć młodym Polakom, którzy odnajdują swoją drogę zawodową i spełniają się tutaj w Polsce. To jest nasze fundamentalne założenie. Dlatego w Polskim Ładzie, który jest kontynuacją  Planu Odpowiedzialnego Rozwoju w sensie nadbudowy gospodarczej, będziemy przekazywać ogromne strumienie środków – tak jak tutaj, do Tomaszowa Mazowieckiego. Podobnie w innych miastach i powiatach przeznaczymy duże pieniądze na kształcenie zawodowe i techniczne, które ma być jak najlepiej dostosowane do potrzeb lokalnych przedsiębiorców i branż – powiedział Mateusz Morawiecki.W ocenie premiera, nowe miejsca pracy przyciągną do kraju także Polaków, którzy w ostatnich latach wyjeżdżali za granicę w celach zarobkowych. Według szefa rządu można już mówić o ponad 100 tys. osób, które wróciły do Polski.


Mateusz Morawiecki podkreślił, że Rzeczpospolita, aby się rozwijać, potrzebuje mądrych i wykształconych technicznie ludzi.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom