Portal Czwartek - 5 sierpnia 2021 Emila, Karoliny, Kary     "Jeżeli gnębi nas poczucie samotnosći to zank, że nasze oddanie się Bogu pozostawia wiele do życzenia." - ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-06-09 Po wakacjach możliwe uszczelnienie przepisów dot. zakazu handlu w niedzielę

Po wakacjach Sejm może zająć się uszczelnienien przepisów o zakazie niedzielnego handlu. Chodzi o wyłączenie z ustawy możliwości pracy w niedziele placówek pocztowych – wskazuje poseł Janusz Śniadek z Prawa i Sprawiedliwości. Zmiany w przepisach mają być odpowiedzią na kolejne próby obchodzenia zakazu przez sieci handlowe.


Zakaz handlu w niedziele wszedł w życie w marcu 2018 roku, a liczba niedziel bez handlu rosła z roku na rok. Cały czas rośnie jednak także liczba sklepów otwartych w niedziele. Mogą one korzystać z 24 wyjątków, a szczególnie popularny jest jeden – możliwość funkcjonowania w niedziele placówek pocztowych. Z furtki tej od dawna korzysta m.in. sieć sklepów „Żabka”. Otwarcie w niedziele zapowiedział niedawno Kaufland. O uszczelnienie przepisów apeluje więc handlowa „Solidarność”.


Poseł PiS Janusz Śniadek, który pilotował prace w Sejmie nad obowiązującą od ponad trzech lat ustawą o niedzielnym handlu, ocenia, że konieczna jest reakcja państwa.– Obserwujemy, co się dzieje. Wcześniej, w okresie pandemii, zjawiska te nie były zbyt powszechne. Teraz zaczyna się to nasilać. Jeśli przekroczony zostanie punkt krytyczny i większe sieci zaczną stosować oszustwo, że pod pozorem rzekomej działalności pocztowej otwierają się coraz większe sklepy, to będzie trzeba zareagować. Sytuacja zaczyna urągać powadze państwa – mówi poseł Janusz Śniadek.Polityk podkreśla, że najbliższe sejmowe tygodnie będą wypełnione pracami nad poszczególnymi propozycjami ujętymi w Polskim Ładzie. Dlatego uszczelnieniem przepisów o niedzielnym handlu izba mogłaby się zająć jesienią.


Zuzanna Dąbrowska/RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom