Portal Wtorek - 21 wrzesnia 2021 Darii, Mateusza, Wawrzyńca     "Wiatr nigdy nie sprzyja temu, kto nie wie, dokąd iść" - przysłowie włoskie
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-06-09 Jak wybrać najlepszy tani kredyt samochodowy?

Osoby, które planują zakup samochodu, mogą sfinansować jego nabycie zarówno gotówką, jak i kredytem samochodowym. To drugie rozwiązanie jest dobrym pomysłem w celu kupna nowego i używanego auta. Jak wybrać tani kredyt samochodowy i na co uważać?

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredytem samochodowym nazywamy sposób finansowania zakupu auta dla osób, które nie chcą wydawać sporej gotówki w jednym momencie, lub po prostu nie posiadają określonej sumy na zakup wymarzonego auta.

Atutem takiego rozwiązania dla banków jest fakt zabezpieczenia ewentualnych roszczeń na pojeździe oraz ściśle określony cel pożyczki, a dla klientów całkowity koszt kredytu, który wcale nie musi być duży. Dla przyszłych właścicieli pojazdów ważna jest także z pewnością możliwość długiego okresu spłaty, co obniży raty kredytu.

Zakup auta na kredyt może być bardzo tanią i wygodną opcją. Warto jednak wiedzieć o kilku istotnych kwestiach, zanim złożymy stosowny wniosek o finansowanie zakupu.

Kredyt samochody jest udzielany nie tylko na auto, lecz także inne pojazdy. Spośród nich możemy wymienić:  • Traktory,

  • Przyczepy,

  • Motocykle,

  • Skutery,

  • Quady,

  • Łodzie motorowe itp.


Mogą to być to wszelkie pojazdy, które posiadają dowód rejestracyjny, nieważne czy nowe, czy używane.

Jak wybrać tani kredyt samochodowy?

Tani kredyt samochodowy może pomóc w sfinansowaniu dowolnego pojazdu np. używanego od prywatnego sprzedającego. Najważniejszą kwestią jest to, aby kredyt miał jak najniższe oprocentowanie i prowizję.

Niewątpliwie najlepszą opcją podczas szukania najtańszego kredytu samochodowego jest ranking kredytów samochodowych. Przeglądając i zestawiając ze sobą kilka lub kilkanaście opcji, jesteśmy w stanie wybrać najlepszą ofertę i cieszyć się z udanej transakcji.

Istnieje jeszcze kilka innych czynników, które wpływają na niski koszt kredytu, a są nimi:  • Wiek samochodu – im auto, które chcemy sfinansować, jest starsze, tym droższe są kredyty na nie udzielane. Należy pamiętać, że sporo banków w ogóle nie finansuje zakupu aut, które są starsze niż 10 lat;

  • Wartość samochodu – im większa wartość samochodu, a co za tym idzie kredyt, tym bardziej elastyczne warunki jest w stanie przedstawić bank;

  • Wkład własny – wniesienie pokaźnego wkładu własnego może znacznie obniżyć koszty kredytu.


Jeżeli wiec planujemy zakup samochodu młodszego niż 10 lat, to kredyt samochodowy jest bardzo dobrym pomysłem. Natomiast w momencie, gdy interesuje nas samochód starszy, warto sfinalizować transakcje przy użyciu kredytu gotówkowego, który nie wymaga wkładu własnego. Ciekawe propozycje takich pożyczek można znaleźć na stronie: lowcakredytow.pl.

Dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy

Jeżeli znajdziemy już odpowiadającą nam ofertę, należy dopełnić wszelkich formalności. Zanim jednak złożymy wniosek, powinniśmy bardzo dokładnie przeanalizować umowę i jej zapisy. Nawet jeśli po powierzchownym zapoznaniu się z ofertą wydaje się ona niezwykle atrakcyjna, warto dać sobie czas, aby punkt po punkcie zapoznać się z warunkami danej umowy. Dzięki temu unikniemy wszelkich niedomówień. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, należy je przedyskutować ze specjalistą.

Dokładne zapoznanie się z umową gwarantuje niezależnie od kwoty i terminu spłaty kredytu, że warunki będą przez nas zrozumiałe i jasne. Czasami nawet drobne kruczki w umowie, jak kara za wcześniejszą spłatę zobowiązania mogą być przykre w konsekwencjach.

Należy również pamiętać, że każde niespłacone w terminie zaległości będą skutkowały wprowadzeniem naszych danych w BIK, co może utrudnić w późniejszym okresie pozyskanie następnego kredytu. Warto więc także dobre przeanalizować naszą sytuację finansową.

Silesian


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom