Portal Czwartek - 2 grudnia 2021 Balbiny, Ksawerego, Pauliny     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-07-21 Ruszyła kampania informacyjna na temat emerytur stażowych

„Solidarność” rusza z kampanią informacyjną na temat emerytur stażowych. Związek opublikował pierwszy z serii spotów, które mają zachęcić do złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy.


W czerwcu „Solidarność” zarejestrowała Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Teraz trwa zbiórka 100 tys. podpisów. Co zakłada proponowana ustawa? Chodzi o wprowadzenie tzw. emerytury stażowej dla osób, które uzbierają kapitał minimalny, pozwalający na uzyskanie co najmniej minimalnej emerytury i osiągną staż: w przypadku kobiet – 35 lat okresów podlegania ubezpieczeniom społecznym, a w przypadku mężczyzn – 40 lat. Ma to być sposób na walkę z tzw. umowami śmieciowymi.


W nowym spocie inaugurującym kampanię edukacyjną „Solidarność” w przystępny sposób wyjaśnia, dlaczego umowy takie, są niekorzystne dla pracowników.„Zbychu, dostałem nową posadę, dogadałem się na pracę bez umowy, dzięki czemu dostałem 200 zł więcej”; „Rychu, pracodawca tak naprawdę zaoszczędził na Tobie 500 zł. Pieniądze ze składki wróciłyby przecież do ciebie na emeryturze. Już teraz powinieneś myśleć o swojej jesieni życia. Kapitał emerytalny to Twoje pieniądze, masz prawo o nich decydować. Poprzyj projekt <<Solidarności>> dotyczący emerytur stażowych. Więcej na [emeryturazastaz.pl] – brzmi treść spotu.„Solidarność” podaje, że przez pierwszych pięć lat obowiązywania tzw. emerytur stażowych na tym rozwiązaniu mogłoby skorzystać około 570 tys. Potem ta liczba spadłaby do 60 tys. osób rocznie.


RIRM


 


Żródło: radiomaryja.pl, 19

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom