Portal Czwartek - 23 wrzesnia 2021 Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-08-05 Ataki hakerów w Polsce coraz częstsze

Ataki hakerów w Polsce nasilają się. W pierwszej połowie br. aktywność cyberprzestępców wzrosła w naszym kraju prawie o 30 procent.  Tak wynika z raportu Check Point Research, który publikuje dzisiejsza prasa.


Do czerwca przeciętna polska firma czy instytucja atakowane były w internecie średnio ponad 500 razy tygodniowo. To więcej niż w przypadku Stanów Zjednoczonych.


Hakerzy celują głównie w sektor edukacji i badań. Przeciętna placówka tego typu odnotowała w Polsce średnio aż ponad 2 tys. 800 ataków tygodniowo.


Dr Leszek Pietrzak, ekspert ds. bezpieczeństwa, zwraca uwagę, że za większość ataków na Polskę odpowiadają hakerzy, za którymi stoi Federacja Rosyjska. Podkreśla, że już w 2007 roku państwo powinno zareagować.Ta zwiększona ilość ataków cybernetycznych na polskie firmy jest prawdopodobnie elementem agresywnej polityki Federacji Rosyjskiej. Trochę przespaliśmy czas, kiedy trzeba było podjąć realne działania i lepiej przygotować się do tego, co może być. Przypomnę, że pierwsze fale ataków cybernetycznych miały miejsce w 2007 r. Wtedy należało już podjąć systemowe działania i rozwiązania. Nie podjęliśmy takich działań, a tego tak szybko nie da się nadrobić – powiedział dr Leszek Pietrzak.Analizy Check Point Research  wskazują, że w czołówce Europy pod względem cyberbezpieczeństwa jest Wielka Brytania. Na podium znalazły się też Holandia i Luksemburg. Polska lokuje się na 14 pozycji, ustępując m.in. Serbii i Ukrainie.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom