Portal Piatek - 28 stycznia 2022 Agnieszki, Kariny, Lesława     "Czas nie jest klepsydrą, która przesypuje piasek, lecz żniwiarzem, który wiąże snop" - Antoine de Saint Exupery
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-11-24 Ministerstwo rodziny zorganizowało debatę pt. ,,Pracodawca pro familia - co to oznacza w praktyce?"

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zorganizowało debatę pt. „Pracodawca pro familia – co to oznacza w praktyce?” poświęconej polityce prorodzinnej w miejscach pracy.


Blisko 72 procent Polaków uważa, że pracodawcy przywiązują wagę do polityki prorodzinnej w miejscu pracy. Mimo to, w Polsce cały czas odnotowujemy niską dzietność – zwraca uwagę Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. – Działania skierowane na rodzinę, inwestowanie w kapitał ludzki i rodzinę, są bardzo ważne, ale musimy przede wszystkim zawrócić negatywne trendy, które są związane z pułapką niskiej dzietności – podkreśliła minister Marlena Maląg.Decyzji o dziecku sprzyjają realizowane przez polski rząd programy. To m.in. Rodzina 500 plus , Maluch plus czy Mama 4 plus – przypomniała minister.Szefowa resortu rodziny dodała, że w związku z nową strategią demograficzną prowadzone były konsultacje społeczne. Młodzi wskazują, że na ich decyzje o dziecku duży wpływ ma sytuacja mieszkaniowa i miejsce pracy.– Te czynniki to są nasze wyzwania na przyszłość. A więc co w tym zakresie będziemy zamierzali zrobić? To przede wszystkim zmiany w Kodeksie pracy, a więc elastyczna i zdalna praca, ochrona macierzyństwa do 4. roku życia, kiedy mama wróci z urlopu rodzicielskiego, aby była chroniona i nie została zwolniona – zaznaczyła minister.Ministerstwo rodziny chce położyć nacisk na możliwość pracy zdalnej na szeroką skalę, która umożliwi łączenie rodzicielstwa z aktywnością zawodową. Z kolei Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, zwracał uwagę na kompetencje pracowników, bez których spółki nie osiągałyby dobrych wyników.Zadowolony pracownik, który nie jest sfrustrowany. Pracownik, który wie, że może czuć się bezpiecznie, że może się w pełni realizować w tym miejscu pracy i nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, nie musi stawać przed tym dramatycznym wyborem, jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej – podkreśla Jacek Sasin.To daje korzyści nie tylko firmom, ale całemu państwu. Państwo to silne rodziny – tłumaczył wicepremier.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom