Portal Środa - 19 stycznia 2022 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-11-29 Korzystanie z forum - co powinieneś o nim wiedzieć?

Dzięki śledzeniu forów różnego rodzaju, możesz być na bieżąco z wieloma kwestiami. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, w sieci istnieje forum na każdy temat. Od mody przez historię aż po politykę czy nowinki dotyczące oprogramowania Android. Korzystanie z forum wiąże się z dużą ilością zalet- nie tylko masz dostęp do informacji w interesującym Cię zakresie, ale także możesz wymieniać się opiniami czy doświadczeniami z innymi użytkownikami. Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyś sam poprosił ich o radę. Co równie istotne, z forum możesz skorzystać w dowolnej chwili i - praktycznie zawsze znajdziesz na nim wsparcie. Oprócz tego, zazwyczaj jest to skarbnica wiedzy na dany temat, która posiada ogromny potencjał.


Używanie forum dla sprzedawców - czy to dobry pomysł?


Za pośrednictwem forum możesz dyskutować na każdy temat. Jednym z ciekawych rozwiązań jest wymiana wspólnych doświadczeń, która pozwala na uniknięcie błędów w przyszłości oraz bycie na bieżąco z wszelkimi informacjami oraz, na przykład, aktualizacjami stanu prawnego. Będzie to ważne przede wszystkim w gałęziach przemysłu, których rozwój jest bardzo intensywny. Jednym z nich jest forum Allegro, które zrzesza mnóstwo sprzedających z całej polski. Jeśli dołączysz do forum, będziesz mógł rozwiać wszelkie wątpliwości, które dotyczą sprzedaży towarów, rozliczenia z serwisem czy problemów z klientami. Dowiesz się na przykład Jak przywrócić usunięty zakup na Allegro Co ciekawe, portal stworzył także forum dla kupujących, którzy mogą doradzić się innych w kwestii dokonania zakupu, funkcjonowania serwisu czy sprawdzić jak wyszukać kilka produktów u jednego sprzedawcy na Allegro. Dla przykładu poniżej przedstawiamy, jakie warto zadać na takim właśnie forum tematycznym.


Forum na temat sprzedaży i kupna - jakie pytania warto zadać?


Korzystając z forum na temat sprzedaży czy kupna warto upewnić się do do wszystkich kwestii, których nie jesteś pewny. Co więcej, niekiedy zdarza się, że wystarczy jedynie przeczytać odpowiedzi na zapytanie zadane przez innego użytkownika, bowiem znajdziesz w nim wszystkie odpowiedzi. O co warto zapytać?


Jeśli jesteś kupującym: • upewnij się, jaki jest czas na zwrotu towaru, gdyby nie spełniał on Twoich oczekiwań lub był uszkodzony czy niezgodny z opisem,

 • sprawdź, w przypadku ilu zakupów i za jaką kwotę będzie przysługiwał Ci gratis lub rabat,

 • dowiedz się, ile standardowo trwa dostarczenie wybranego przez Ciebie towaru,

 • zapytaj, czy sprzedający jest godny zaufania a oferowane przez niego produkty są wysokiej jakości,

 • poczytaj o tym, w jaki sposób prawidłowo dokonać płatności za zakupiony towar- szczególnie, jeżeli robisz to po raz pierwszy,

 • dowiedz się, po jakim czasie sprzedający zwróci Ci pieniądze, jeżeli zwrócisz swoje zakupy.


Jeśli jesteś sprzedającym: • dowiedz się, w jakich przypadkach musisz uznać reklamację,

 • zapytaj, co zrobić, jeżeli firma kurierska uszkodzi Twoją przesyłkę,

 • sprawdź, jak przyciągnąć większą liczbę klientów do swoich ofert (i podziel się własnymi doświadczeniami),

 • przekaż innym sprzedającym, z kim nie warto zawierać transakcji, a z kim bardzo dobrze Ci się "współpracuje",

 • przekonaj się, jakie są wszystkie możliwości i funkcjonalności wybranego serwisu - być może znacznej części z nich nie zdążyłeś jeszcze dobrze poznać.


Korzystanie z forum - co powinieneś o nim wiedzieć?


Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z żadnego forum, powinieneś poznać kilka zasad, dzięki którym jego użytkowanie będzie o wiele prostsze i przyjemniejsze. W Internecie obowiązuje tak zwana netykieta. Jedną z jej zasad jest ta, która mówi, iż w sieci wszyscy są sobie równi, zatem powinni zwracać się do siebie per "Ty". Oczywiście za pośrednictwem sieci jesteś po części anonimowy, jednak w żadnym wypadku nie zwalnia Cię to z zasad zachowania kultury osobistej. Większość administratorów oraz moderatorów forów internetowych na szczęście szybko blokuje wulgarne komentarze, które nie powinny się na nich pojawiać. Pewna doza anonimowości (często na forum widoczny jest tylko wybrany nick, czasami dodatkowo z wybranym przez Ciebie zdjęciem czy obrazkiem) nie powinna powodować także nieprzestrzegania zasad poprawności językowe. Oczywiście, w tym przypadku są one o wiele bardziej luźne, jednak sam przyznasz zapewne, że czytanie długiego tekstu pozbawionego znaków interpunkcyjnych czy zawierającego mnóstwo błędów (popełnionych celowo lub niecelowo). Urządzenia mobilne posiadają wbudowany słownik, co może być dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o popełniane błędy, jednak nierzadko automatycznie zamieniają wyrazy. Warto zatem zawsze przeczytać tekst przed kliknięciem przycisku: opublikuj. Niektóre z forum umożliwiają także wysyłanie wiadomości do innych użytkowników. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie chcesz pytać o jakąś kwestię publicznie. Pamiętaj jednak o tym, że wysyłanie wiadomości prywatnych w środku nocy zdecydowanie nie jest mile widziane. Użytkownik zazwyczaj dostaje powiadomienie o tym, iż ktoś chce się z nim skontaktować- a zapewne nikt nie chciałby zostać w związku z nim obudzony o późnej porze.

Silesian


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom