Portal Środa - 19 stycznia 2022 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-12-01 Pakiet antyinflacyjny

Część regulacji, które znalazły się w tzw. tarczy antyinflacyjnej, trafi we wtorek na posiedzenie rządu. Zgodnie z zapowiedzią premiera, pakiet najprawdopodobniej zostanie wdrożony jeszcze w grudniu.


Tarcza antyinflacyjna to pakiet rozwiązań skierowany do osób, których najbardziej dotknął w Polsce wzrost cen. Składa się ona z sześciu elementów: obniżki cen paliw, cen gazu, 0 proc. akcyzy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych, obniżki cen energii elektrycznej, obniżki kosztów energii elektrycznej i podstawowych produktów spożywczych – poprzez dodatek „tarczowy” od 400 do 1150 zł na rok. Wysokość wsparcia uzależniona będzie od dochodu gospodarstwa domowego, oszczędności w administracji i budżecie [czytaj więcej].


Jak mówił premier RP Mateusz Morawiecki, zespół z Ministerstwa Finansów konsultował 18 listopada z Komisją Europejską możliwość obniżenia stawki VAT do zera na produkty żywnościowe.– Gdyby była taka możliwość, to już teraz deklaruję wdrożenie na sześć miesięcy zerowych stawek VAT na żywność. Niestety ze strony Komisji Europejskiej zarówno wobec Republiki Czeskiej, jak i wobec innych państw – w tym Polski – płynie do tej pory odpowiedź odmowna – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki.Mateusz Morawiecki podkreślił, że wszystkie elementy tarczy inflacyjnej, które zostały zaprezentowane w ubiegłym tygodniu „są już przedmiotem prac”.– Zgodnie z naszą regułą wiarygodności i sprawczości postaramy się wdrożyć ten pakiet jeszcze w grudniu, tak żeby niektóre jego elementy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, a niektóre potem, mogły wejść w życie od 1 stycznia 2022 r. – zaznaczył premier RP.We wtorek częścią tzw. pakietu antyinflacyjnego zajmie się rząd.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 30

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom