Portal Sobota - 20 sierpnia 2022 Bernarda, Sabiny, Samuela     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-01-14 [TYLKO U NAS] A. Abramowicz o propozycji sprawdzania paszportów covidowych przez pracodawców: Powinniśmy się zajmować swoją robotą, a nie konfliktowaniem się z pracownikami czy naszymi klientami

W ustawie o paszportach covidowych został zawarty zapis, że przedsiębiorcy mają mieć prawo sprawdzania paszportów u swoich pracowników oraz przedsiębiorca będzie miał obowiązek sprawdzania paszportów u swoich klientów. Napisałem negatywną opinię do tych dwóch punktów, dlatego że przedsiębiorcy nie są od wykonywania zadań państwa. (…) Powinniśmy się zajmować swoją robotą, a nie konfliktowaniem się z pracownikami czy naszymi klientami – powiedział Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.


Trwają prace nad ustawą, która ma rozszerzyć możliwość sprawdzania certyfikatów covidowych przez pracodawców. Sejmowa Komisja Zdrowia we wtorek rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała ten projekt [więcej]. – W tej ustawie został  zawarty zapis, że przedsiębiorcy mają mieć prawo sprawdzania paszportów covidowych u swoich pracowników oraz przedsiębiorca będzie miał obowiązek sprawdzania paszportów u swoich klientów. Napisałem negatywną opinię do tych dwóch punktów, dlatego że przedsiębiorcy nie są od wykonywania zadań państwa. Rząd nie może od nas żądać, żebyśmy wyciągali „gorące kartofle” z ogniska rękami przedsiębiorców – podkreślił Adam Abramowicz.Przedsiębiorca ma się koncentrować na trzech rzeczach – kontynuował rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.


– Po pierwsze, żeby dawać towar i usługę jak najlepszej jakości. Drugie, po jak najniższej cenie i trzy, żeby jego pracownicy w tejże firmie mogli się  realizować i utrzymywać swoje rodziny – wyjaśnił.


Gość Radia Maryja wskazał, co się stanie, jeżeli paszporty covidowe zostałyby wprowadzone do zakładów pracy.


– Po pierwsze nastąpi konflikt przedsiębiorca i jego pracownik. Nam to jest naprawdę niepotrzebne. Stanowimy w tych małych firmach takie rodziny. Jak później można jakiegoś pracownika, jak nie zechce pokazać paszportu albo nie jest zaszczepiony, w jakiś sposób dyskryminować. Nie wyobrażamy sobie tego. Druga sprawa – sprawdzanie paszportów u naszych klientów (…) To również nie jest dla nas do przyjęcia – wskazał Adam Abramowicz.


Dodał także, że jako przedsiębiorcy chcą spokoju.


– Chcemy poodrabiać straty związane z lockdownem. Całe szczęście, że rząd się już się przekonał i to głosami ministra zdrowia poświadczył, że lockdowny nie wnoszą większego pożytku – zaznaczył rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.


– Powinniśmy się zajmować swoją robotą, a nie konfliktowaniem się z pracownikami czy naszymi klientami – dodał.


Jak stwierdził gość Radia Maryja, przed nami bardzo trudny czas związany ze wzrostem cen energii i trzeba nam jedności, a nie podziałów.


– Powinniśmy być teraz wspólnotą i każde działanie, które tę wspólnotę dzieli, konfliktuje, nie jest dla nas potrzebne, a szczególnie dla przedsiębiorców, bo te firmy z MiŚP są „solą ziemi” i są związane z miastem, z miejscowością, w której pracują. Bardzo wielu ludzi zna swoich klientów  – ocenił.


Całą rozmowę z Adamem Abramowiczem można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom