Portal Niedziela - 29 maja 2022 Benity, Maksymiliana, Teodozji      "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-01-19 Przy premierze powstanie rada ds. walki z koronawirusem, w której skład wejdą m.in. ekonomiści i socjolodzy

Minister zdrowia dziękuje za współpracę członkom Rady Medycznej, która działała przy premierze. Adam Niedzielski ma nadzieję na dalszą współpracę z ekspertami. Równocześnie tworzy w ministerstwie nowe gremium doradcze złożone z konsultantów krajowych z wybranych dziedzin medycyny. Także przy premierze powstanie nowa grupa doradców złożona już nie tylko z medyków.


W piątek 13 z 17 członków Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii.


Przekonywali, że ich rekomendacje nie miały przełożenia na realne działania, a formuła współpracy została wyczerpana.– Nie pozwólmy sobie przysłonić tego obrazka współpracy tylko i wyłącznie tym, co się działo w ostatnich dniach, bo bilans funkcjonowania Rady Medycznej jest bilansem bardzo pozytywnym – mówił minister zdrowia.Adam Niedzielski zapowiedział powołanie nowej rady, która będzie działała w ramach resortu zdrowia. Będą ją tworzyli krajowi konsultanci z wybranych dziedzin medycyny. Niektórzy z nich tworzyli Radę Medyczną przy premierze.– Będzie w sposób nieformalny doradzała i pomagała w podejmowaniu decyzji na poziomie ministra zdrowia – poinformował minister zdrowia.Także przy premierze powstanie nowa rada złożona już nie tylko z medyków. Wejdą do niej m.in. ekonomiści i socjolodzy. Minister zdrowia ogłosił, że we wtorek może zostać potwierdzonych nawet 20 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, a szczyt zakażeń ma nastąpić w połowie lutego i sięgać 60 tys. zachorowań dziennie.– To wszystko pokazuje, że musimy stwierdzić, że piąta fala staje się faktem – stwierdził Adam Niedzielski.Resort zdrowia przygotowuje się na różne scenariusze związane z przeciążeniem systemu ochrony zdrowia. Szef resortu przekonuje, że walkę z pandemią ułatwiłoby przyjęcie ustawy o weryfikacji covidowej pracowników.– Bez tych narzędzi – moim zdaniem – trudno sobie wyobrazić dalszą walkę z falą – uważa Adam Niedzielski.Minister otrzymał zapewnienie od premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że tzw. ustawa Hoca będzie procedowana i poddana drugiemu czytaniu. W Prawie i Sprawiedliwość nie brakuje krytyków tej ustawy. Niewykluczone, że przyjęta zostanie z poparciem opozycji.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom