Portal Niedziela - 25 wrzesnia 2022 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-05-13 Tegoroczne czternaste emerytury zostaną wypłacone w sierpniu

W tym roku emeryci i renciści również otrzymają czternaste emerytury. Pojawił się projekt ustawy. Tegoroczne „czternastki” zostaną wypłacone w sierpniu.


Czternasta emerytura to dodatkowe świadczenie emerytalne, które rząd wprowadził w 2021 roku. Początkowo miała być tylko jednorazowym świadczeniem dla emerytów, jednak w tym roku rząd ogłosił kontynuację wypłat „czternastki”.


Dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury otrzymają emeryci i renciści, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto. Podstawowa wysokość brutto „czternastki” wyniesie 1338,44 złotego.


Prawdopodobnie zostanie zwolniona z podatku PIT, ale emeryci będą musieli zapłacić składkę zdrowotną. Do ręki dostaną 1217,98 złotych.


Emeryci, którzy otrzymują wyższą emeryturę, „czternastkę” otrzymają w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. złotych. Jeśli kwota czternastej emerytury będzie niższa niż 50 zł, świadczenie to nie będzie przyznawane.


„Czternastka” zostanie wypłacona razem z sierpniową emeryturą lub rentą, na podobnych zasadach jak w 2021 roku. Czternasta emerytura ma przysługiwać osobom, które nie miały zawieszonego prawa do świadczenia podstawowego na dzień 31 lipca 2022 r. oraz wysokość tego świadczenia nie przekracza kwoty 4188,44 złotego. Decyzje w sprawie tegorocznej czternastki będą wydawały odpowiednie organy emerytalno-rentowe.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 12


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom