Portal Niedziela - 25 wrzesnia 2022 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-05-14 Handlowa ,,Solidarność" chce zmiany przepisów dotyczących przyjmowania towarów w sklepach w niedziele

Handlowa „Solidarności” zaapelowała do premiera RP Mateusza Morawieckiego o zmianę przepisów dopuszczających prace m.in. przy przyjmowaniu towarów w sklepach w niedziele. W piśmie skierowanym do szefa rządu związkowcy domagają się wykreślenia z ustawy covidowej zapisu umożliwiającego świadczenie tego typu prac w niedziele.


Zapis ten miał gwarantować ciągłość dostaw najpotrzebniejszych produktów w czasie pandemii. Dopuszczał m.in. rozładunek, przyjmowanie i ekspozycje żywności oraz towarów pierwszej potrzeby.


Szef handlowej „Solidarności” Alfred Bujara podkreślił, że ze względu na poprawę sytuacji epidemicznej w kraju nie ma żadnego uzasadnienia, aby ten stan rzeczy trwał nadal.


Ponadto przepisy te są często nadużywane przez sieci handlowe m.in. do sprzątania sklepów.– Dzisiaj nie mam takiej potrzeby, nie mamy masowego wykupu tworu i zagrożenia epidemicznego, bo od 16 maja będzie tylko zagrożenie covidowe, a więc nie ma potrzeby utrzymywać tego zapisu, bo pracodawcy wykorzystują te rozwiązania i pracownicy idą do pracy w  świetle prawa. Pracownicy wykonują wszelakie czynności od sprzątania poprzez wykładanie  towarów, interioryzację – powiedział Alfred Bujara.Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele i święta weszła w życie w 2018 roku. Przewodniczący handlowej „Solidarności” wskazał, że mimo sporadycznych incydentów jest ona przestrzegana przez większość placówek handlowych.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 12


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom