Portal Piatek - 1 lipca 2022 Bogusza, Haliny, Mariana      "Radość przeżywa się tylko w tedy, gdy sprawia się ją innym". Karl Barth
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-05-28 Węgiel kluczem do polskiego bezpieczeństwa energetycznego

Doradca Prezydenta RP, Paweł Sałek, wskazał, że w obecnych trudnych okolicznościach geopolitycznych powinniśmy opierać bezpieczeństwo energetyczne na węglu. Szef prezydenckiej Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych podsumował w ten sposób czwartkowe obrady tego gremium.


Czwartkowe rozmowy Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych skupiały się na energetyce węglowej jako pomoście do energetyki bezemisyjnej.


Paweł Sałek zwrócił uwagę, że dyskutowano m.in. o sytuacji dotyczącej dostaw energii, jaka ma miejsce w obliczu wojny na Ukrainie i szalejących cen surowców.– Jeśli mówimy o bezpieczeństwie energetycznym w dzisiejszych trudnych okolicznościach geopolitycznych i międzynarodowych, to powinniśmy je opierać przede wszystkich na swoich własnych zasobach surowcowych, czyli na węglu kamiennym i brunatnym, aby utrzymać możliwość dostawy energii elektrycznej i ciepła do całej polskiej gospodarki oraz gospodarstw domowych – powiedział Paweł Sałek.Prezydencki doradca wskazał, że koniecznością jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Zaznaczył jednak, że rdzeń polskiego systemu elektro-energetycznego powinien opierać się na zasobach własnych.


Eksperci, którzy brali udział w obradach, zwracali uwagę, że warto wziąć przykład z Niemiec. Kraj ten – jak wskazywali – powrócił do korzystania z węgla.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 27


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom