Portal Piatek - 1 lipca 2022 Bogusza, Haliny, Mariana      "Radość przeżywa się tylko w tedy, gdy sprawia się ją innym". Karl Barth
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-05-29 Prezydent Ukrainy: Nasze miasta są zniszczone, nasze morze jest zablokowane, ale my pozostajemy wolni

Rosyjskie wojska cały czas atakują Siewierodonieck. Nasze miasta są zniszczone, nasze morze jest zablokowane, ale my pozostaniemy wolni – to słowa, jakie do świata, ale przede wszystkim do Ukraińców skierował prezydent Wołodymyr Zełenski.


Wojska rosyjskie cały czas szturmują Siewierodonieck. Agresor umacnia swoje pozycje w rejonie Łymanu, gdzie prowadzono ostrzały z moździerzy i systemów rakietowych. Niedaleko miejscowości Dibrowa przeprowadzono atak lotniczy.


Cel się nie zmienia – oficjalnie jest to infrastruktura wojskowa, ale w rzeczywistości niszczone są domy, szkoły, szpitale; giną cywile.– Nasze miasta są zniszczone, nasze morze jest zablokowane, ale my pozostajemy wolni – mówi prezydent Ukrainy, który domaga się spotkania z Władimirem Putinem.


– Są sprawy do omówienia z rosyjskim przywódcą. Nie mówię, że jesteśmy chętni do rozmowy z nim. Chcę podkreślić, że nie mamy na to ochoty, ale musimy zmierzyć się z realiami tego, jak żyjemy i jak będziemy żyli. Czego chcemy od tego spotkania? Wszyscy chcemy odzyskać to, co nasze. Chcemy odzyskać nasze życie, powrócić do normalnego życia. Chcemy odzyskać życie suwerena kraju. Chcemy zwrotu naszego terytorium – wskazał Wołodymyr Zełenski.Na powrót do domów czekają ukraińscy uchodźcy.– Łącznie jest to 12 milionów. To ogromna liczba jak na 40-milionowe państwo. 12 milionów osób zostało przesiedlonych, w tym 5 do 5,5 miliona osób, które opuściły kraj. Ludzie za granicą nie przyjmują naszych obywateli jako uchodźców, za co jestem bardzo wdzięczny. Większość krajów Unii Europejskiej przyjmuje ich nawet nie jako gości, ale jako swoich, jako krewnych, jako kogoś bliskiego – mówił prezydent Ukrainy.Wielu z nich przed wojną uciekło do Polski. Nasza ojczyzna nadal jednak nie otrzymała żadnych nowych unijnych środków na uchodźców z Ukrainy, a – jak wskazuje wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker – potrzebne są miliardy euro. Unia Europejska musi być w tej kwestii solidarna.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 28


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom