Portal Niedziela - 25 wrzesnia 2022 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-06-23 [TYLKO U NAS] E. Kowalewska: Działalność Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia bardzo wpłynęła na obronę życia dzieci w łonach matek, godności człowieka i szacunku do niego

Działalność Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia bardzo wpłynęła na obronę życia dzieci w łonach matek i godności człowieka. Organizacja ma szeroką historię i wiele udało się jej zmienić. Zawsze pochylamy się nad kobietami w bardzo trudnych sytuacjach życiowych i udzielamy im pomocy, choć środowiska feministyczne uprawiają propagandę, że jesteśmy przeciwko kobietom – powiedziała Ewa Kowalewska,  wiceprezes Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.


30 lat temu dokładnie 21 czerwca 1992 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie miał miejsce zjazd założycielski, w którym wzięło udział 102 przedstawicieli różnych polskich ruchów i organizacji pro-life. Wyrazili oni zgodę stworzenia wspólnego przedstawicielstwa, jakim jest Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Należało do niej 132 przedstawicieli organizacji o różnym profilu, m.in. charytatywnym, edukacyjno-wychowawczym czy zapewniającym pomoc psychologiczną. [czytaj więcej] – Działalność Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia bardzo wpłynęła na obronę życia dzieci w łonach matek i godności człowieka, szacunku do niego. W okresie przemian „Solidarność” jako pierwsza stanęła przeciwko tzw. aborcji, którą w 1956 roku narzucił nam Związek Sowiecki. (…) Wiele kobiet decydowało się na to – szacunki mówiły nawet o 500 tys. zabitych dzieci rocznie. (…) 21 czerwca obchodzimy 30-lecie organizacji, która ma szeroką historię. Udało nam się bardzo dużo zmienić. Zaczynaliśmy w momencie, w którym ludzie byli przyzwyczajeni do „przerywania ciąży”, jak to nazywano. Polacy potrafili jednak zmienić prawo i mentalność społeczeństwa. To wielka przemiana – zaznaczyła Ewa Kowalewska.   


Federacja wykonała wiele pracy na rzecz obrony życia. Miała m.in. swój udział przy tworzeniu dokumentu, który wszedł w życie 7 stycznia 1993 r. jako Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.– Powstało mnóstwo centrum pomocowych, domów samotnej matki. Działaliśmy na różnych płaszczyznach i różnych poziomach – zaznaczyła działaczka pro-life.Ewa Kowalewska podkreśliła w kontekście udzielanego wsparcia, że „najważniejsza jest sprawa prowadzonej pomocy bezpośredniej”.– Chodzi o pochylenie się nad kobietą w bardzo trudnej sytuacji życiowej, niekoniecznie materialnej. Feministki uprawiają propagandę, że jesteśmy przeciwko kobietom. To kłamstwo. Zawsze udzielamy im pomocy, ewentualnie współpracujemy ze strukturami, które kierują wsparcie potrzebującym kobietom – wskazała gość Radia Maryja.


– Musimy mówić prawdę, pomagać i z miłością zwracać się ku tym, którzy potrzebują pomocy. To są nasze dzisiejsze cele – dodała.Cała rozmowa z Ewą Kowalewską z audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].


 


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl, 21


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom