Portal Sobota - 20 sierpnia 2022 Bernarda, Sabiny, Samuela     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-06-30 Min. Z. Ziobro przeciwny odejściu od aut spalinowych i dodatkowym opłatom

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, chce, aby rząd sprzeciwił się oczekiwaniom Unii Europejskiej związanym z odejściem od aut spalinowych i dodatkowym opłatom za ich użytkowanie. Zapowiedział, że odpowiedni wniosek w tej sprawie złoży podczas wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów.


Trwa debata na temat bezpieczeństwa energetycznego nie tylko Polski, ale całej Europy. To temat szczególnie aktualny w kontekście tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. [czytaj więcejWydaje się, że diagnoza, jaką stawiała Solidarna Polska przez ostatnie lata, sprzeciwiając się szaleństwu unijnemu polityki klimatycznej, która sprowadzała się do odejścia od węgla (jako surowca dającego nam bezpieczeństwo, suwerenność energetyczną na rzecz gazu uzupełnionego o OZE), okazała się w 100 proc. trafna – zaznaczał Zbigniew Ziobro. 


Minister sprawiedliwości nawiązał do tzw. kamieni milowych zawartych w Krajowym Planie Odbudowy i nowych opłat za używanie aut spalinowych.Nigdy nie zgodzimy się m.in. na to, żeby Polacy byli w przyszłości obciążani podatkami z tego powodu, że jeżdżą samochodami z silnikiem benzynowym czy diesla, bo takie nie podobają się Brukseli. Nie zgodzimy się na to, żeby Polacy płacili znacznie wyższe koszty codziennego życia, żeby Polacy byli zmuszani w perspektywie do przesiadania się do samochodów elektrycznych, które są bardzo drogie – mówił szef Solidarnej Polski.Jak podkreślił Prokurator Generalny Unia Europejska, forsując odejście od aut spalinowych do 2035 roku, zmierza do tego, żeby Polacy, kupując pojazdy elektryczne, nie tylko przepłacali, ale także dopłacali do rozwoju wielkich zachodnich koncernów samochodowych.To, że to jest interes Berlina albo Paryża nie oznacza, że jest to interes Polaków. Jesteśmy polskimi politykami i mamy obowiązek myśleć o polskich portfelach, polskich rodzinach – podkreślał minister sprawiedliwości.Temat ten, zgodnie z zapowiedzią, Zbigniew Ziobro podnieść ma dzisiaj podczas Posiedzenia Rady Ministrów.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 28


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom