Portal Sobota - 20 sierpnia 2022 Bernarda, Sabiny, Samuela     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-06-30 Nie zwlekaj z wnioskiem o 500 plus

Tylko wnioski złożone do końca czerwca gwarantują, że świadczenie wychowawcze 500 plus zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 roku.


Ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus warto się pospieszyć i zrobić to jak najszybciej. Najlepiej jeszcze w czerwcu. Wówczas nie stracimy żadnych pieniędzy.Bardzo ważna informacja do rodziców dzieci, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie 500 plus na bieżący okres świadczeniowy. Muszą to zrobić do 30 czerwca – mówi Marlena Nowicka, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w WielkopolsceJeżeli wniosek o świadczenie wpłynie do ZUS po 30 czerwca, świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Wniosek złożony w czerwcu gwarantuje zaś wyrównanie za ten miesiąc. 1 czerwca rozpoczął się bowiem nowy okres świadczeniowy. Przypominamy, obsługą wniosków zajmuje się teraz ZUS i tam kierujemy wniosek.Żeby świadczenie otrzymać, rodzic musi złożyć wniosek elektronicznie. Może to zrobić na kilka sposobów: poprzez PUE ZUS bądź przez bankowość elektroniczną albo przez portal Empatia – wyjaśnia Marlena Nowicka.Wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na konto bankowe. Ostatnio w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące waloryzacji programu Rodzina 500 plus.Program Rodzina 500 plus zostanie zrewaloryzowany, pytanie tylko, kiedy. Na pewno o tym, że ten program powinien zostać wzmocniony, będziemy myśleć, ale musi się to wszystko ułożyć razem z kwestiami ogólnogospodarczymi, makroekonomicznymi – tłumaczy Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.Na razie w Ministerstwie Finansów prace nad waloryzacją programu Rodzina 500 plus  się nie rozpoczęły.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 28


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom