Portal Sobota - 20 sierpnia 2022 Bernarda, Sabiny, Samuela     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-06-30 Rząd spodziewa się kolejnego wzrostu inflacji

Zdaniem rzecznika Rady Ministrów, Piotra Müllera, wskazuje na to m.in. sytuacja na rynkach energetycznych. W Polskim Radiu rzecznik rządu był pytany o kwestię wysokich cen oraz prognozy analityków, którzy spodziewają się, że w najbliższy piątek Główny Urząd Statystyczny poda, iż inflacja przekroczyła 15 procent.


Taki wzrost nie będzie zaskoczeniem dla rządu – powiedział Piotr Müller. Jednocześnie wskazał na działania, jakie podejmuje rząd, by niwelować wysokie ceny. Polityk wymienił m.in. obniżki podatków.Spodziewamy się mimo wszystko wzrostu inflacji, bo sytuacja na rynkach paliw, na rynkach energetycznych wskazuje, że niestety będzie to widoczne. A co my możemy robić? To, co jest w rękach rządu. Obniżać podatki przede wszystkim. Przedłużyliśmy tarczę antyinflacyjną do końca października 2022 roku. Przypomnijmy, że to jest obniżenie VAT-u na żywność z 5 do 0 proc., na paliwa z 23 do 8 proc., na gaz, energię elektryczną, akcyzę itd. Gdyby nie to, to byśmy mieli wyższą inflację w tej chwili. 1 lipca też obniżamy podatki dochodowe, czyli zostawiamy więcej środków w portfelach Polaków po to, aby odczucie inflacji było mniejsze – wyjaśnił Piotr Müller.Rzecznik rządu mówił też o programach społecznych, które mają pomagać Polakom w obliczu wzrostu cen. Jednym z rozwiązań jest wsparcie w zakresie zakupu węgla.


Piotr Müller pytany o wypłatę środków z Unii Europejskiej poinformował, że w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa partnerstwa, czyli dotycząca klasycznych środków z budżetu Unii Europejskiej. Zaznaczył, że fundusze są wielokrotnie większe niż Krajowy Plan Odbudowy.


Programy z tych środków niedługo będą uruchamiane – zapowiedział rzecznik rządu.


RIRM/TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 28


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom