Portal Środa - 7 grudnia 2022 Agaty, Dalii, Sobiesława     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-08-05 [TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski o zgodzie bryt. sądu na odłączenie od aparatury 12-letniego chłopca: Takich przykładów będzie coraz więcej, bo w człowieku widzi się tylko produkt ewolucji, zespół komórek, który w każdej chwili może zostać zniszczony

Takich przykładów będzie coraz więcej, dlatego że w człowieku widzi się tylko produkt ewolucji, materialny zespół komórek, który w każdej chwili może zostać zniszczony przez jakiś czynnik (…). To nas ogromnie boli, bo to pogwałcenie prawa naturalnego, Prawa Bożego i zdrowego rozsądku. Jest wiele przykładów na to, że osoby, które zostały określone jako martwe, w pewnym momencie odzyskały zdrowie i normalnie funkcjonowały. Na tego typu zdarzenia musimy patrzeć z wielkim bólem i ubolewaniem – powiedział prof. Paweł Skrzydlewski, filozof, rektor Akademii Zamojskiej, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.


Brytyjski sąd opowiedział się za odłączeniem 12-letniego Archie’ego Battersbee od aparatury podtrzymującej życie [czytaj więcej].– To kolejny przykład zwycięstwa cywilizacji śmierci. W chwili gdy mamy do czynienia z prymatem prawa stanowionego nad prawem naturalnym – konkretnie z prawem człowieka do życia – musimy to nazywać po imieniu. To sytuacja bardzo bolesna i zastanawiająca. W momentach, w których człowiek powinien być chroniony i występuje możliwość ochrony tego człowieka, bo przecież w Wielkiej Brytanii nie ma ani wojny, ani kataklizmu, to podejmuje się decyzję, w której ani rodzice nie mają szansy na to, żeby bronić swojego dziecka, ani inne organizacje nie mogą ich wspomóc. To bardzo bolesna sytuacja, ale to jest efekt pewnych ideologicznych elementów, które wdarły się do kultury brytyjskiej i zachodniej. Należy do nich wojujący naturalizm, który widzi w człowieku tylko istotę biologiczną, która sama może niejako decydować o swojej naturze i w dowolnej chwili może zostać przez siłę wyższą – parlament czy sąd – pozbawiona naturalnego uprawnienia do życia. Efekt tego jest taki, że nikt nie może czuć się bezpiecznie, ponieważ każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znalazł się Archie Battersbee – powiedział prof. Paweł Skrzydlewski.Gość Radia Maryja odniósł się do definicji śmierci, która funkcjonuje w prawodawstwie Wielkiej Brytanii.– Definicja śmierci, która funkcjonuje w prawie brytyjskim i bywa narzucana szeroko pojętej kulturze europejskiej, jest ogromnie dyskusyjna. Wielu lekarzy podważa ją, bo wiąże się ona tylko z pewnymi czynnikami natury biologicznej. Wiemy jednak, iż śmierć jest czymś więcej niż zmniejszoną ilością przepływu krwi w danym miejscu. Tutaj jest bardzo wiele redukcjonizmów, które są bardzo niebezpieczne dla człowieka. Gdy zgodzimy się na nie, to pojawia się niebezpieczeństwo, że ten proceder będzie się rozszerzał i ginąć będą niewinne osoby – mówił rektor Akademii Zamojskiej.Cztery lata temu oczy całego świata zwrócone były w kierunku Alfiego Evansa.


https://www.radiomaryja.pl/informacje/alfie-evans-zlozyl-bron-i-zyskal-skrzydla/– Takich przykładów będzie coraz więcej, dlatego że w człowieku widzi się tylko produkt ewolucji, materialny zespół komórek, który w każdej chwili może zostać zniszczony przez jakiś czynnik (…). To nas ogromnie boli, bo to pogwałcenie prawa naturalnego, Prawa Bożego i zdrowego rozsądku. Jest wiele przykładów na to, że osoby, które zostały określone jako martwe, w pewnym momencie odzyskały zdrowie i normalnie funkcjonowały. Na tego typu zdarzenia musimy patrzeć z wielkim bólem i ubolewaniem. Jednocześnie musimy szukać odpowiedzi na pytanie dotyczącego tego, dlaczego takie rzeczy w ogóle się dzieją. One się dzieją dlatego, że cywilizacja śmierci wdarła się do mediów, prawodawstwa, kultury, a także na uniwersytety – podkreślił gość „Aktualności dnia”.Europa od XIX wieku zmaga się z postępującym ubóstwieniem państwa.– Georg Wilhelm Friedrich Hegel określił państwo jako boską ideę istniejącą na ziemi. Owa boska idea może niejako poświęcać żywych ludzi. Międzynarodowe agencje angażują się w tego typu myślenia i działania, dlatego że chcą utwierdzić w kulturze przekonanie o tym, iż jest jakieś prawo, które pozwala zabijać niewinnych ludzi. One chcą ugruntować to prawo w ludzkiej świadomości. Walka jest nie tylko o życie konkretnego człowieka, ale także o to, by przekonać innych ludzi, że pseudoprawo istnieje i jest ono prawem wiążącym nas wszystkich – podsumował prof. Paweł Skrzydlewski.Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem prof. Pawła Skrzydlewskiego można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom