Portal Środa - 7 grudnia 2022 Agaty, Dalii, Sobiesława     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-08-06 [TYLKO U NAS] Ks. dr J. Nagi o 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę: Mamy nadzieję, że nasze kroki będą wołaniem do Pana Boga o jak najszybsze nastanie pokoju

4 sierpnia wyruszyła 45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi pokonają cztery diecezje, aby po dziesięciu dniach pielgrzymowania dotrzeć do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej. „Nasza intencja to nieść pomoc: Ojcu Świętemu, Kościołowi i Ojczyźnie. W tym roku dołożyliśmy jeszcze jedną intencję: modlitwę o pokój dla Ukrainy. Mamy nadzieję, że nasza droga, nasze kroki będą wołaniem do Pana Boga o jak najszybsze nastanie pokoju” – powiedział ks. dr Jakub Nagi, dyrektor 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. 


4 sierpnia uroczystą Eucharystią rozpoczęła się 45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. – O godzinie 6.30 na Placu Farnym w Rzeszowie rozpoczęliśmy Mszę świętą pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby. W Eucharystii uczestniczyli także ks. bp Edward Białogłowski, który towarzyszy nam na szlaku, jak również ks. bp Kazimierz Górny, który błogosławił pielgrzymkę po raz trzydziesty– mówił ks. dr Jakub Nagi.13 sierpnia pielgrzymi dotrą do Częstochowskiej Matki.– Wyruszamy na 10 dni, bo tyle będziemy pielgrzymować na Jasną Górę z Rzeszowa. W tym roku w trasę ruszyło prawie 600 osób. Wielu pielgrzymów prosiło, aby zachować sztafetę, więc zrobiliśmy to. Pielgrzymi wybierają jeden dowolny dzień pielgrzymki i idą z nami ten odcinek. (…) Jest to dobre rozwiązanie ze względu na swoje codzienne zobowiązania – dodał gość Radia Maryja. 


W tym roku pielgrzymi modlą się między innymi o pokój na Ukrainie.–  Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to matka pielgrzymek w Polsce południowo-wschodniej. (…) Czterdziesty piąty raz pielgrzymujemy i bardzo się z tego powodu cieszymy. Nasza intencja to nieść pomoc: Ojcu Świętemu, Kościołowi i Ojczyźnie. Intencja towarzyszy nam od 45 lat, od początków pielgrzymki. W tym roku dołożyliśmy jeszcze jedną intencję: modlitwę o pokój dla Ukrainy. Mamy nadzieję, że nasza droga, nasze kroki będą wołaniem do Pana Boga o jak najszybsze nastanie pokoju – akcentował dyrektor Pielgrzymki.
  1. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła pod hasłem: „Posłani z Maryją”.– Tegoroczne słowa nawiązują do hasła tego roku duszpasterskiego: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Pielgrzymujemy do Czarnej Madonny. Od Maryi chcemy uczyć się najpierw bliskości Pana Boga, być blisko Pana Boga. W tej relacji idzie się do człowieka, dlatego od Maryi chcemy uczyć się tego, jak być przy drugim człowieku, dzielić się dobrem. W tym roku chcemy być apostołami pokoju – zauważył absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.Całą rozmowę z ks. dr. Jakubem Nagim można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


 


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom