Portal Wtorek - 27 wrzesnia 2022 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-08-19 Trwa Nowenna Pompejańska za Ojczyznę. P. Ozdoba: Modlitwa za Ojczyznę jest dziś bardzo potrzebna i dlatego warto podjąć ten trud modlitwy różańcowej

Od 15 sierpnia 2022 roku w 102. rocznicę Cudu nad Wisłą w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie rozpoczęła się Nowenna Pompejańska za Ojczyznę. Jest to wyraz wdzięczności za ocalenie Polski w 1920 roku, ale także – jak zapowiedziało Centrum Życia i Rodziny – prośba o wolność Kościoła Rzymskokatolickiego, o niepodległość Polski, o duchowe odrodzenie i jedność naszego narodu. Szczególnymi wydarzeniami powiązanymi z akcją modlitewną są dziękczynne procesje różańcowe, które 21 sierpnia odbędą się w całej Polsce.


W ramach dziękczynienia za ocalenie Ojczyzny podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zaplanowano wiele wydarzeń modlitewnych. Główną z nich jest Nowenna Pompejańska, która rozpoczęła się 15 sierpnia i potrwa do 7 października 2022 roku. 


Jak podkreślił prezes Centrum i Rodziny, Paweł Ozdoba, modlitwa jest niezwykle istotna w każdym wymiarze.– W szczególności dziś, w trudnych czasach chcemy modlić się za naszą Ojczyznę, za Polskę, i podejmujemy ten trud modlitwy różańcowej. W szczególności zachęcamy wszystkich do tego, aby z Centrum Życia i Rodziny, ze wszystkimi wspólnotami organizującymi to wydarzenie, włączyć się w modlitwę różańcową i uczestniczyć w ramach Nowenny Pompejańskiej w tym wyjątkowym akcie wsparcia (…). Wszystkie nasze dzieje były mocno związane z tą modlitwą i też wiemy, rozumiemy, a także jesteśmy świadomi, że modlitwa może czynić cuda – wskazał.Dodał z nadzieją, że dzięki tej modlitwie zostanie rozpalony wewnętrzny duch pobożności wielu ludzi i przyczyni się do tego, że Polska będzie w oczach Pana Boga, Matki Najświętszej szczególnym krajem, któremu Opatrzność będzie zawsze błogosławić.


 


Natomiast na niedzielę 21 sierpnia w miastach w całej Polsce zaplanowane są dziękczynne procesje różańcowe, w tym główna warszawska.– Ulicami stolicy przejdzie kolejna procesja różańcowa – Procesja Pokutna, w której zawierzamy losy naszego kraju, w której mówimy o tym, że nasz kraj, nasi obywatele – Polacy – muszą się modlić za naszą Ojczyzną, bo tego też wymaga aktualna sytuacja i nasza chrześcijańska postawa. Musimy zawsze odwoływać się do pobożności maryjnej, która jest w zasadzie wpisana w duszę Polaka – zaznaczył Paweł Ozdoba.Podczas głównej procesji w wyjątkowy sposób zostanie uczczona Matka Boża Łaskawa Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą św. w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Romuald Kamiński, biskup diecezji warszawsko-praskiej. Uczestnicy procesji o godz. 14.00 wyruszą ulicami Starej Pragi przez Most Śląsko-Dąbrowski na Stare Miasto, by zgromadzić się przed Katedrą Polową Wojska Polskiego przy pomniku Powstania Warszawskiego. Procesję zakończy Eucharystia o godz. 18.00, przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.


marsz.info/RIRM/radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom