Portal Wtorek - 27 wrzesnia 2022 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-08-20 Wzrost wynagrodzeń i przeciętnego zatrudnienia

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu wyniosło ponad 6 778 zł brutto – podał Główny Urząd Statystyczny. To wzrost o 15,8 proc. w stosunku do lipca ubiegłego roku i więcej o 3,4 proc. w odniesieniu do czerwca bieżącego roku.


Dane dotyczą firm, w których pracuje co najmniej 10 osób. GUS podał też, że przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w lipcu wyniosło ponad 6 508 etatów i wzrosło o 2,3 proc. w ujęciu rocznym. [czytaj więcej]Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego wskazał, że dane świadczą o stabilnej sytuacji na polskim rynku pracy.– Solidne wyniki widoczne są także poza dużymi firmami. Wskazują, że liczba osób pracujących w polskiej gospodarce jest bliska historycznym maksimom. Spadek aktywności gospodarczej powinien mieć słabsze przełożenie na rynek pracy w kolejnych miesiącach. Liczba firm raportujących niedobory pracowników wciąż jest liczna, a to stwarza naturalny bufor przeciwko wzrostowi bezrobocia. Głównym skutkiem spowolnienia gospodarczego będzie mniejsza liczba ofert pracy i rzadsze zmiany zatrudnienia przez pracowników – mówił ekonomista.Z danych GUS wynika, że wynagrodzenia w lipcu rosły szybciej niż inflacja, która w tym samym okresie w ujęciu rocznym wyniosła 15,6 procent.


Zdaniem ekspertów nadchodzące spowolnienie gospodarcze spowoduje, że dynamika wzrostu wynagrodzeń będzie spadać.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom