Portal Wtorek - 27 wrzesnia 2022 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-08-20 Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. W tym dniu szczególną uwagę kierujemy na potrzeby osób dotkniętych konfliktami zbrojnymi na świecie. 


Pomoc potrzebującym regularnie niosą także polskie organizacje. Jedną z nich jest Caritas Polska, która udziela wsparcia m.in. mieszkańcom Bliskiego Wschodu i Afryki.


Dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki, wskazuje, że wolontariusze odpowiadają też na aktualne potrzeby związane z kryzysem uchodźczym w Europie.


Obecnie wsparciem, w sposób szczególny obejmowani są Ukraińcy, którzy często uciekają z kraju bez środków do życia – dodaje.– Caritas Polska zorganizowała centrum pomocy uchodźcom w Warszawie. Również Caritas diecezjalne organizują takie centra pomocy. Chcemy pomagać uchodźcom w sposób systematyczny, a więc w tych centrach są miejsca, w których udzielana jest pomoc finansowa, pomoc rzeczowa, pomoc prawna, pomoc psychologiczna, pomoc w znalezieniu pracy – to wszystko, co jest aktualnie potrzebne. Pomagamy także na Ukrainie, a więc jesteśmy w stałym kontakcie z Caritas Spes i z Caritas Ukraina. Przygotowujemy pilot nowej edycji naszego programu „Rodzina Rodzinie”, programu, który od wielu lat jest na Bliskim Wschodzie. Będziemy systematycznie pomagać nie tylko w tym roku, ale na pewno przez lata – mówi ks. dr Marcin Iżycki.  Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 r.


Data ta upamiętnia tragedię z 19 sierpnia 2003 roku. Wówczas 22 pracowników humanitarnych zginęło wskutek wybuchu bomby w Bagdadzie w Iraku.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom