Portal Wtorek - 21 marca 2023 Benedykta, Lubomiry, Lubomira     "Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go." - Seneka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-09-23 Nowe przepisy prawa o ruchu drogowym. Zmiany dotyczą zwłaszcza pieszych

Przy przekraczaniu drogi dla rowerów pieszych będą obowiązywały takie same zasady jak w przypadku jezdni. Oznacza to, że pieszy będzie musiał zachować szczególną ostrożność i korzystać z przejścia.


Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy jest ono oddalone o co najmniej 100 metrów oraz gdy dostępne jest tzw. przejście sugerowane. To nieoznakowane, dostosowane technicznie miejsce umożliwiające przekroczenie jezdni, torowiska i drogi dla rowerów, na którym jednak pieszy nie ma pierwszeństwa.


W ocenie Rafała Webera, wiceministra infrastruktury, najważniejsze zmiany dotyczą dróg dla pieszych.– Każdy nowo wybudowany chodnik będzie miejscem tylko i wyłącznie do poruszania się dla pieszych. Droga dla pieszych w części pasa buforowego, będzie służyła do parkowania pojazdów mechanicznych. Część pasa buforowego będzie wyróżniała się od chodnika tak, aby każdy kierujący pojazdem czy właściciel wiedział, gdzie może spokojnie, bezpiecznie i zgodnie z prawem pojazd zostawić, a pieszy miał bezpieczną przestrzeń do tego, aby spokojnie się poruszać. Infrastruktura, która funkcjonowała, jest niezmienna. Nadal będą funkcjonowały przepisy techniczne jak do tej pory – powiedział  Rafał Weber.Od środy zmienia się także nazewnictwo. M.in. chodniki i drogi dla pieszych stają się drogami dla pieszych, a estakady i kładki dla pieszych zmieniają się we wiadukty lub mosty.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 21


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom