Portal Wtorek - 31 stycznia 2023 Joanny, Ksawerego, Luizy    "Cnota jest arystoktacją ducha" - Ernest Renan
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-12-04 Lewica nie chce finansowania lekcji religii w szkołach z publicznych pieniędzy

Radni Lewicy z Częstochowy domagają się zaprzestania finansowania lekcji religii z miejskiego budżetu. W projekcie uchwały, który trafił pod obrady Rady Miasta, apelują o to do premiera RP, Mateusza Morawieckiego, i ministra edukacji i nauki, prof. Przemysława Czarnka.


Radni Lewicy wskazali, że 70 procent środków na naukę religii w szkołach pochodzi z subwencji oświatowej, a 30 procent z dochodów własnych miasta. Wnioskodawcy argumentowali, że likwidacja finansowania lekcji religii z miejskiego budżetu pozwoliłaby zaoszczędzić blisko 2 miliony 900 tysięcy złotych.


Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej w Częstochowie, podkreślał, że pod pretekstem szukania oszczędności, Lewica chce usunąć religię ze szkół.– Chcą wykorzystać aktualnie trudną ekonomicznie sytuację w Polsce i przeciągnąć na swoją stronę antyklerykalny elektorat. Kłócą się z Hołownią oraz z Platformą o to, kto zagospodaruje część antyklerykalnego elektoratu, skąd prośba, żeby podjąć uchwałę. Panowie chcą wystosować apel, łamiąc przy okazji (jeżeli dojdzie to do skutku) dodatkową zasadę prawa oświatowego, Kartę Nauczyciela i Kodeks pracy – powiedział dr Artur Dąbrowski.Lewica stwierdziła, że projekt uchwały nie jest wymierzony przeciwko religii, ani Kościołowi. Głosowanie nad propozycją ma się odbyć na posiedzeniu Rady Miasta Częstochowy 16 grudnia 2022 roku.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom