Portal Wtorek - 31 stycznia 2023 Joanny, Ksawerego, Luizy    "Cnota jest arystoktacją ducha" - Ernest Renan
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2023-01-25 Premier M. Morawiecki: Pracownicy tysięcy polskich firm pamiętają czasy likwidowania zakładów i stawki 5 zł za godzinę; D. Tusk to premier polskiego bezrobocia

Donald Tusk stroi się dzisiaj w piórka obrońcy pracowników. Przypomnijmy sobie wszystkie likwidowane zakłady, pracę za 5 zł za godzinę, wielką falę bezrobocia. To było niedawno. Około 2,3 mln ludzi było bez pracy. Tusk znaczy bezrobocie, Tusk to premier polskiego bezrobocia. Doskonale pamiętają to pracownicy tysięcy firm w Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Fabryce Cegielskiego w Poznaniu. Z kolei minister obrony narodowej, który także uczestniczył w spotkaniu, wskazywał na bezpieczeństwo Polski. Jak zaznaczył wicepremier Mariusz Błaszczak, „rozwijamy i wzmacniamy Wojsko Polskie, dzięki czemu pod rządami Prawa i Sprawiedliwości Polska jest bezpieczna”.


Premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej, wicepremier Mariusz Błaszczak, a także minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński, odwiedzili Fabrykę Cegielskiego w Poznaniu. Podczas konferencji szef rządu przypomniał trudną sytuację firmy za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W tym kontekście wskazywał, że Donald Tusk to premier olbrzymiego bezrobocia i niskich płac oraz symbol wielu zniszczonych przedsiębiorstw. [czytaj więcej – Nie ma lepszego symbolu uprzemysłowienia Polski niż zakłady Cegielskiego. To historia wspaniałego sukcesu. Nie zawsze tak było. Przed 2015 r. fabryka przynosiła straty wynoszące powyżej 30 mln zł, a obroty wynosiły 39 mln zł (obecnie 390 mln złotych). To także byli ludzie, którzy lądowali na bruku. To była firma topniejąca w oczach. Jaką receptę miał Donald Tusk dla przedsiębiorstw, które miały problemy? Ludzie na bruk, nie robić nic i prywatyzować, co często oznaczało zezłomowanie przedsiębiorstwa – powiedział Mateusz Morawiecki. 


Premier RP przytoczył przy tym kilka przykładów zakładów pracy, jakie zostały zniszczone. Wśród nich wymienił: Emalię Olkusz, Autosan, krośnieńskie fabryki szkła, cukrownię Łapy, a także Hydrobudowę Gdańsk czy szczecińskie stocznie.– Dzisiaj Donald Tusk stroi się w piórka obrońcy pracowników. Przypomnijmy sobie wszystkie likwidowane zakłady, pracę za 5 zł za godzinę, wielką falę bezrobocia. To było niedawno. Około 2,3 mln ludzi było bez pracy. Tusk znaczy bezrobocie, Tusk to premier polskiego bezrobocia. Doskonale pamiętają to pracownicy tysięcy firm w Polsce – zaznaczył. 


Mateusz Morawiecki odniósł się także do wywiadu z Markiem Belką, który w latach 2004-2005 pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów.– Marek Belka mówi o nich, że muszą być cyniczni, że z inflacją trzeba walczyć w sposób trudny i bolesny dla społeczeństwa, ale nie wolno o tym mówić. Słuchajcie ich słów, bo Donald Tusk sam sobie zafundował czterodniowy tydzień pracy, a Polakom kazał tyrać do 67. roku życia. Dlatego warto, aby nie pozwolić stroić się w fałsz, który przebija się dzisiaj z różnych wypowiedzi najwyższych rangą przedstawicieli Platformy Obywatelskiej – wskazał szef polskiego rządu.Podczas wizyty w Fabryce Cegielskiego w Poznaniu głos zabrał także minister obrony narodowej. Wicepremier Mariusz Błaszczak zaznaczył, że 2015 r. był również przełomowy, jeśli chodzi o inwestycje w Wojsko Polskie.– Konsekwentnie od tego czasu rząd Prawa i Sprawiedliwości rozwija Wojsko Polskie. Powołujemy nowe jednostki w miejsce tych, które zostały zlikwidowane za czasów rządów premiera Donalda Tuska. Wyposażamy jednostki w nowoczesny sprzęt. Włączamy polski przemysł do łańcucha dostaw i produkcji na rzecz Wojska Polskiego. Tak dzieje się również w przypadku Fabryki Cegielskiego. Produkowane są tu, chociażby elementy Patriotów czy mosty wchodzące w skład wyposażenia Wojska Polskiego – zaznaczył wicepremier Mariusz Błaszczak.Szef resortu obrony zapewnił, że „broń dla wojska zawsze zamawiana jest w Polsce w zakładach produkujących polską broń”. Warto zauważyć, że „przykładem jest Huta Stalowa Wola (HSW), która do 2015 r. nie otrzymywała dużych kontraktów”.– Huta Stalowa Wola ledwo „zipała”, a jej część została sprzedana zagranicznemu właścicielowi. Zamawiamy teraz w HSW nowoczesną broń i odzyskujemy to wszystko, co zostało wyprzedane za czasów rządów PO-PSL. Kreujemy nowe miejsca pracy, rozwijamy i wzmacniamy Wojsko Polskie, bo bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Wychodzimy z założenia, że Polska może rozwijać się wtedy, gdy jest bezpieczna. Pod rządami PiS Polska jest bezpieczna – powiedział minister Mariusz Błaszczak.   


Konferencję z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremierów Mariusza Błaszczaka oraz prof. Piotra Glińskiego można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl, 23 stycznia 2023


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom