Portal Wtorek - 31 stycznia 2023 Joanny, Ksawerego, Luizy    "Cnota jest arystoktacją ducha" - Ernest Renan
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2023-01-25 Parlament Europejski chce decydować nad wyglądem gospodarki leśnej krajów członkowskich

Unia Europejska chce przejąć kontrolę nad lasami. W Parlamencie Europejskim trwają prace nad odpowiednimi zmianami w traktatach.


Po wejściu do Unii Europejskiej rolnicy i rybacy muszą być przygotowani niekiedy na kontrowersyjne pomysły unijnych komisarzy. Urzędnicy z Brukseli decydują, kiedy w Bałtyku może być łowiony dorsz albo jakie nawozy mogą stosować rolnicy. Teraz unijni biurokraci chcą decydować o tym, jak ma wyglądać gospodarka leśna.


W komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego we wtorek (24 stycznia 2023 roku) ma być głosowany projekt opinii w sprawie zmiany traktatów, która ma przenieść leśnictwo z tzw. kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych. Leśnictwo będzie dołączone do rolnictwa i rybołówstwa. To poważne zagrożenie dla polskich lasów i całej gospodarki leśnej. 


Wiele na to wskazuje, że inspirowani działaniami pseudoekologów unijni urzędnicy będą mieli o wiele więcej możliwości podejmowania ideologicznych decyzji. Konsekwencje takich postanowień już ponosi Puszcza Białowieska, która niszczeje wskutek zatrzymania przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na wniosek Komisji Europejskiej, procesu walki z kornikiem drukarzem.


Komisja Europejska w pakiecie Fit for 55 już zapowiedziała ograniczenie działalności gospodarczej w lasach.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 23 stycznia 2023


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom