Portal Czwartek - 23 marca 2023 Feliksa, Konrada, Zbysławy     "Bóg nie zsyła nam rozpaczy, aby nas zabić, lecz by nowe obudzić w nas zycie." - Hermann Hesse
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2023-01-30 W przyszłą środę min. P. Czarnek będzie rozmawiał ze związkowcami nt. wcześniejszych emerytur nauczycieli

W przyszłą środę minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, spotka się ze związkowcami. Tematem rozmów będą wcześniejsze emerytury nauczycieli.


Nauczyciele możliwość przejścia na wcześniejsze emerytury stracili w 2009 roku, kiedy na czele rządu PO-PSL stał Donald Tusk, a za sprawy oświaty  odpowiadała Katarzyna Hall. Teraz Ministerstwo Edukacji i Nauki chce do tego rozwiązania wrócić.


W tej sprawie z udziałem szefa resortu, prof. Przemysława Czarnka, 1 lutego odbędzie się specjalne spotkanie. Zaproszenie na nie otrzymali związkowcy, którzy uważają, że projekt związany jest z masowymi zwolnieniami w szkołach. Do omówienia jest kilka kwestii.– Czy, kiedy, których roczników nauczycieli, od którego roku ewentualnie miałby dotyczyć ten przywilej przejścia na wcześniejszą emeryturę nauczycielską po 20 latach pracy przy tablicy i 30 latach pracy w ogóle, w związku również z tym, co jest absolutnie nieuniknione, czyli dużo mniejszą liczbą dzieci w polskich szkołach na przestrzeni kolejnych 4-5 lat. Nad tym się będziemy skupiać – na jakich zasadach ewentualnie przejście na tę emeryturę, co ze świadczeniami kompensacyjnymi, które wprowadził rząd Donalda Tuska, które są absolutnie nieudanym eksperymentem, to potwierdzają wszyscy nauczyciele – tłumaczy prof. Przemysław Czarnek.Jak informował szef resortu edukacji, w kwestii wcześniejszych emerytur nauczycieli toczą się również rozmowy z prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertrudą Uścińską.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl, 28 stycznia 2023


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom