Portal Środa - 19 stycznia 2022 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-01-15 J. Sellin o ustawie medialnej: Z inicjatywą nowelizacji mógłby wyjść prezydent RP

Prezydent RP Andrzej Duda mógłby wyjść z inicjatywą kolejnej nowelizacji ustawy medialnej – podkreślił wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że taki projekt mogłaby przygotować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji lub Rada Mediów Narodowych.


Pod koniec grudnia 2021 roku prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. [czytaj więcej] Chodziło w niej o to, by podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogły posiadać w spółkach medialnych działających na podstawie polskich koncesji udziały nieprzekraczające 49 procent. Czy będzie kolejna nowelizacja ustawy medialnej? O to w Polskim Radiu 24 był pytany wiceminister kultury, Jarosław Sellin.– Myślę, że w sytuacji, w której pan prezydent widział pewne powody do weta i to zrobił, mógłby wyjść z inicjatywą legislacyjną w tej sprawie – powiedział wiceminister.W ocenie wiceministra projekt merytorycznie mogłyby przygotować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji czy Rada Mediów Narodowych. Następnie zostałby on przekazany odpowiedniemu organowi, żeby taką nowelę zgłosił.– Generalnie w Europie jest tak, że kapitał zagraniczny spoza Europy nie może mieć więcej niż 49 procent w mediach koncesjonowanych i chcemy, żeby w Polsce ta zasada była również egzekwowana, a dzisiaj tak nie jest – podkreślił Jarosław Sellin.Nowe przepisy zawetowane przez prezydenta Dudę objęły m.in. Grupę TVN. Jej właścicielem jest amerykański koncern Discovery, czyli podmiot spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom