Portal Wtorek - 27 wrzesnia 2022 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-09-22 Premier M. Morawiecki: Ogłoszona przez Putina częściowa mobilizacja świadczy o tym, że Rosja chce kontynuować dzieło zniszczenia na Ukrainie

Szef rządu zaznaczył, że w reakcji na rosyjską mobilizację NATO powinno zwiększyć wsparcie dla Ukrainy. Mateusz Morawiecki podkreślił, że bohaterski opór Ukraińców nie może teraz spotkać się z brutalną kontrakcją rosyjską.


Dzięki ogłoszonej od dziś częściowej mobilizacji rosyjskie wojsko ma zwiększyć się o 300 tysięcy żołnierzy. Do tej decyzji w wystąpieniu podczas ćwiczeń wojskowych NATO na poligonie w Nowej Dębie odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Ocenił, że brutalnymi działaniami Rosja próbuje zmieniać mapy świata i zagarnąć część terytorium Ukrainy.


Szef rządu zaznaczył, że poprzez wzmacnianie armii, Polska musi pokazywać swoją siłę obronną wobec zagrożenia ze Wschodu. Umacniamy dzisiaj polską armię w tempie, w jakim co najmniej od kilkudziesięciu lat nie była umacniana i używamy silnych finansów publicznych do modernizacji armii. Przez dziurawy budżet przeciekały pieniądze naszym poprzednikom i nie było tych środków na modernizację polskiej armii. Tylko w przyszłym roku wydatki wzrosną o około 40 mld zł: z 58 mld do 98 mld złotych. W ciągu siedmiu lat te wydatki mają wzrosnąć trzykrotnie – do blisko 100 mld złotych – mówił szef rządu.W Nowej Dębie szef rządu zaapelował jednocześnie do zachodnich sojuszników, aby nadal wspierali Ukrainę.


Ćwiczenia sił NATO „Niedźwiedź 22” to także egzamin dla 19. Brygady Zmechanizowanej i 18. Pułku Logistycznego, które podczas ćwiczenia poddane zostaną certyfikacji. Z polskimi wojskami ćwiczą Amerykanie i Brytyjczycy.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 21


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom